• Sukaplumbagasi.com Geri Döndü!
  • Lütfen Kuralları Okuyalım!
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akvaryum temizlik
#1
Arkadaşlar bir arkadaştan alcağım akvaryumda hafif kireçler vs var. 2 yıldırda kullanılmamış akvaryumlar. İlk günkü gibi nasıl parıl parıl, kireçsiz vs yapabilirim?
 
#2
Akvaryumun içine kaynar değil ama sıcak su doldurun ( elinizin dayanabileceği şekilde) sonra bulaşık deterjanlı süngerle iyice yıkayın camını.. ben öyle yapmıştım. eğer camların birleşim kısmında kir kaldıysa oralarını da kulak çubuğuyla temizleyebilirsiniz 7b8499a6
Her türlü önlemi alın, kaplumbağanıza iyi bakın.
 
#3
Kireç temizliği zor maalesef.Kesin çözüm jiletle kazımak ama camı çizmeden.
Ben ne şartla olursa olsun akvaryuma deterjan değmesi taraftarı değilim.

Bulaşık telleri ile çok sert bastırmadan temizlenebiliyor.Genelde kendi akvaryum camlarımı bu şekilde temizliyorum.
Kediden, Köpekten, KAPLUMBAĞADAN hediye olmaz.
Herkes bir canın sorumluluğunu taşıyamaz.
Lütfen bu ticarete ortak olmayın.
 
#4
Ben de önceleri sabunla temizlemiştim ancak daha sonra köpürmeler görmüştüm. Sabun ya da deterjan kullanmak zaten yararlı bakteriler için de iyi değil. Üstteki yorumda belirtildiği gibi yapabilirsin. Ben öyle yapıyorum.
yesvedeendso, üyesi Türkiyenin İlk Ve Tek Sukaplumbagası Bilgi Paylaşım Platformu forumlarına Feb 2012 tarihinde katılmıştır.
 
#5
Arkadaşlar içi su dolu değil, yani yeni gelicek akvaryum ama baktığım kadarıyla kirecler falan mevcut. O sebeple soruyorum. Birde akvaryumun ömrü ne kadardır? Bu akvaryum 2 senedir kullanılmamış ve 2 senedir de aktif kullanılmış. Burdaki camcılara guvenemıyorum.
 
#6
En iyisi jilet
Xnkhq.png
 
#7
yapı marketlerde satılıyor bu jiletler. daha sonra scotch bride süngerin hassas olanlarından alıp deterjansız, sabunsuz uygulayın diğer elinizlede camın diğer tarafından dengeli şekilde bastırın ki içten bastırarak yaptığınız uygulama yüzünden akvaryum kenarlarından açma yapmasın.
 
#8
Bana göre akvaryum Dikkatli kullanılırsa ömür boyu bile kullanılır. akvaryum silikonu alıp silikonlar eğer eskidiyse yenilemende fayda var sağlamlaştırmış olursun.Ben Akvaryumdaki kireçi jiletle çıkarıyorum bunu haftada bir yapıyorum çünkü çok fazla kireçleniyor o sırada kireçin suya karışmasına izin vermiyorum buna dikkat etmelisin tabi suyun kireçliyse.
 
  


Hızlı Menü:


1 Ziyaretçi