Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

100 Litre akvaryum için dış filtre önerisi

Crypho

Bronz 4 Üye
Herkese merhaba,

Şuan Atman-3335 kullanıyorum. Ancak bugün elyaf değiştirdikten sonra klips'in gövdeyi tuttuğu bölüm koptu. Epey bir tutturmaya çalıştım ancak damla damla su damlatıyor. Satılık yedek gövde de bulamadığım için mecbur yeni filtre alacağım.

Şuan kullandığım filtreden sessizlik ve temizlik konusunda çok mutluydum. Yanında bile sesi duyulmuyor. 2 kaplumbağa ve 2 japon balığı olmasına rağmen gayet güzel temizliyordu. Yaklaşık 3 haftada bir elyafları yenilemek yetiyordu.

Bana sessiz çalışan, 250-300 TL yi geçmeyecek bir dış filtre önerebilir misiniz? Çok güçlü olmasına gerek yok. 600L/h olan Atman 3335 akvaryuma yetiyordu.

Tetra ex 800'ün plus modeline bak. Pluslar yeni nesil ürünler.

Cvp: RE: 100 Litre akvaryum için dış filtre önerisi

cem' Alıntı:
Tetra ex 800'ün plus modeline bak. Pluslar yeni nesil ürünler.

Öneriniz için teşekkürler ancak biraz pahalıymış. mailto:/quik-expro-1000-dolu-dis-filtre-u-17280 Bu nasıldır?

Yazmayı unuttum. Birde Atman 3336 var. Ancak 300-400 litrelik akvaryumlarda kullanılır diyor. Yukarıda linklediğim ürünle hemen hemen aynı fiyat.

O filtreler hakkında bilgim yok yalnız quik için gürültüsü yüksek diye duymuştum. Kalitesi de o kadar ahım şahım birşey değil. Akvaryumdaki su kaç litre ?

Cvp: 100 Litre akvaryum için dış filtre önerisi

60-70 litre civarı gibi.

Su oranı çok az. Bu akvaryum için dış filtre gereksiz masraf olur. Yüksek debili alsan sirkülasyon hayvanları uçurur.

Bu sebeple büyük bir akvaryuma geçip ona göre dış filtre alman daha mantıklı olur. Buna göre alsan bahara hayvanlar büyüyecek mecbur akvaryumu yenileyeceksin. Hayvanların kabuk boyu ne kadar bilmiyorum ama. O zamanda buna uygun olan o akvaryum için yetersiz kalacak.

Şimdilik iç filtre ile idare edip bu süre zarfında hesaplı bir akvaryum denk getirip al. Hatta ömürlük birşey alırsan ekstra masraflar olmaz tek kalemde bitirirsin. Yada 80*35*50 gibi (boy ve ende biraz daha büyüğü de olabilir) ara geçişli alıp ömürlüğe göre dış filtre ısıtıcı alır, sonradan ekipman yenileme derdinden kurtulursun. Halihazırdaki akvaryumda japonlara kalır.

İlla alacağım dersen de ucuz ya da temiz ikinci el birşey bak derim.

Geri