Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

300 w ısıtıcı ısıtmıyor

samet52

SKF Delisi
arkadaşlar 300 w ısıtıcı yı bir köşeye termometreyi en uzak olan köşeye denemek amacıyla taktım 28 dereceye getiriyorum bir süre sonra çalışmayı bırakmış ama termometre 20 derece felan nedendir bu ? normalde sirkülasyon olmasa bile ısıtmazmı

akvaryum 200 litre

Cvp: 300 w ısıtıcı ısıtmıyor

Hangi marka aldın? Bozuktur büyok ihtimalle. Değiktir kaplumbagalar hastalanmadan

daha akvaryum aktif değil , diğer akvaryumda tam ekipman yaşıyorlar şuan :) dolphin aldım akvaryumla beraber geldi şimdi 32 derece ye ayarladım hala çalışıyor bakalım 28 derece de kalması yeterli benim için ayarı kaça çevirirsem farketmez ısı sabit kalsın da denicem bugün olmadı bir tane daha alırım mecbur

Bir tane daha alma aldıgın yere idare et bozuk diye. Aynısı başıma geldi. Degistrdim :)

ben dün çelik ısıtıcı aldım. 28'e ayarladım. derece 31 oldu. ayarı 26 ya indirdim şu anda 28-29 arasında seyrediyor. 200 litre büyük bir su. bir iki gün bekle dengeye gelecektir. birde filtreyi çalıştır. su içinde dönsün. ve ısıtıcıyı ortaya al. nasıl olsa boşmuş ısıyı en yüksek seviyeye al bir bak. ısıtmıyorsa derece ayarı bozuktur. 300 W az birşey değil.

banyoterligi' Alıntı:
Bir tane daha alma aldıgın yere idare et bozuk diye. Aynısı başıma geldi. Degistrdim :)

mesaj attım zaten bekliyorum ama internetten aldığım için pek ümidim yok gittigidiyorda her satıcı iyi olmuyor maalesef :)

cem' Alıntı:
ben dün çelik ısıtıcı aldım. 28'e ayarladım. derece 31 oldu. ayarı 26 ya indirdim şu anda 28-29 arasında seyrediyor. 200 litre büyük bir su. bir iki gün bekle dengeye gelecektir. birde filtreyi çalıştır. su içinde dönsün. ve ısıtıcıyı ortaya al. nasıl olsa boşmuş ısıyı en yüksek seviyeye al bir bak. ısıtmıyorsa derece ayarı bozuktur. 300 W az birşey değil.

bir 2 gün çalışsa tabiki dengelenir de ısıtıcı ısıtmayı durduruyor çalışmıyor muhtemelen bozuk

durdurduğuna göre termostat çalışıyor. üstündeki ısı ayar düğmesi çıkabilir şekilde ise. belki çıkmıştır ve adamlar ayarsız takmıştır. benim ilk ısıtıcı kırıldığında incelemiştim. yanlış yerden takınca ısıyı gösteren tırnak ileri atmıyor.

cem bey, yanlış bilgi vermeyin. 2 gun 20 c suda hayvanlar hastalanır. Isırıcı bozuk belli ki.

banyoterligi' Alıntı:
cem bey, yanlış bilgi vermeyin. 2 gun 20 c suda hayvanlar hastalanır. Isırıcı bozuk belli ki.

2 gün soğuk suda kalma ile hiiç birşey olmaz. ;) ;)

Ayrıca termometrenin doğru değeri göstersiğinden emin misiniz? Işık sönünce elinizi ısıtıcıya götürüp bakın bi. Sıcaksa termometre bozuktur ;)

banyoterligi' Alıntı:

Mert hayvanlar başka akvaryumda diye belirtilmiş. Yani ısıtıcının denendiği akvaryum şu an boş. Cem bey bu sebeple bekleme tavsiyesini yazmıştır. Ama büyük ihtimal ısıtıcı bozuk çıkacak.

2 gün suda kalma ile hiç bir şey olmaz diye bir şey yoktur . termometre doğru ısıtıcı bozuk , Emre Beyin dediği gibi akvaryum boş 28 derece denge olmadan kesinlikle akvaryuma geçmicem , satıcı değiştirmezse başka bir yerden alıcam teşekkürler

mert kardeşim arkadaşlar gerekli açıklamayı yapmış bana yazacak bir şey bırakmamışlar sağolsunlar lütfen yazıları dikkatli incele, teşekkürler.

samet değişim yapabilecek misin. bu tür elektrikli şeyleri ucuz diye internetten almamak lazım biraz pahalı olsun ama en azından gözünün önünde çalıştırsın adamlar. ben onun için internetten alışverişi sevmiyorum. sonrasında çok uğraştırıyor. geçmiş olsun umarım halledersin.

emre bana bey deme kendimi yaşlı hissediyorum. daha gençliğimizin başındayız olmuyor böyle:smile:

Geri