Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Balığım Turkuaz'ın son hali :)

jadeite

Bordo Bereli
Arkadaşlar bir süre önce Turkuaz'da kuyruk erimesi başlamıştı. Şimdi ise kuyruğu eski haline döndü. Bildiğiniz gibi uzun kuyruklu balıklarda kuyruk erimesi büyük bir sorun. Ben balık besleyen ve bu sorundan şikayetçi olan arkadaşlar için uyguladığım tedaviyi anlatmak istiyorum. Kuyruk erimesi geçene kadar balığımı her gün ayrı bir kapta dinlenmiş oda sıcaklığındaki suya 2 çay kaşığı kaya tuzu atarak 10 dakika boyunca banyo yaptırdım. Ayrıca, iki gün arayla suyuna kuyruk erimesine karşı baktodur isimli ilacı damlattım ve haftada bir %30 su değişimi yaptım. Baktodur'un etkili olması için su sıcaklığının 26- 28 derece olması gerekiyor. Bununla birlikte eczaneden bemiks compose ampul alarak balığıma vitamin takviyesi yaptım. Her ay 1 ampul bemiks compose'u suyuna boşalttım. Bunu sağlıklı balıklara uygulamanızı da tavsiye ederim. Bemiks compose balığınızın direncini arttırıyor.
Balığımın resimlerini çektim. Son halini sizlerle de paylaşmak istedim :)
mailto:/photo/my-images/40/p8310023.jpg/
mailto:/photo/my-images/846/pc120001h.jpg/

Cvp: Balığım Turkuaz'ın son hali :)

İyileşmiş olmasına sevindim :)
Balığınızın kuyruğuna hayran kaldım ^^

Benim de böyle bir balığım vardı küçükken :D Geçmiş olsun diyeyim Turkuaz'a, bir daha hastalık yaşamaz umarım :) Rengi çok güzel maşallah.

Teşekkür ederim Tuba hanım :)

Betta'lar çok tatlı balıklardır ( dış görünüş olarak :) ) Karakter olarak ise savaşçıl bir balıktır ondan dolayı başka balıklarla beslenmesi uygun görülmüyor. Çiftleşme sırasında bile dişisini öldürdüğü oluyor.

Sizin bettanız da çok tatlı fakat ben Betta Crowntail cinsine hastayım :)

mailto:/wp-content/uploads/2007/03/crowntailmale.jpg

Buyurun bir Crowntail örneği :)

Crown tail benimde favorilerim arasında :) Betta balıkları harika balıklar çok asiller kesinlikle :)

Evet. Hele yavruladıktan sonra yavrularla babanın ilgilenmesi çok hoşuma gidiyor :)

Siz betta balığı besliyor musunuz? Ya da hiç beslediniz mi? :)

Çok küçükken beslemiştim bundan 6-7 sene önce :) Tabi o zamanlar cahildim ve fanusta beslemiştim. :) Belki şuan elimde 20-25 litrelik bir akvaryum var onda besleyebilirim :) Ama Crowntail bulabilirsem :)

Crowntail besleyin bence de harika bir balık gerçekten :)

Bakalım bulabilirsem neden olmasın :)

Bende aslında crown tail alıcaktım ama resimdeki kadar güzel bir balık bulamadım. Bende tül kuyruk betta aldım :)

Geri