Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

BIOLIFE C160 Akıllı Akvaryum Filt

Cvp: BIOLIFE C160 Akıllı Akvaryum Filt

Ürün C100 ile aşağı yukarı aynıdır. Bu ürünü 1 yıl civarı kullandım. Size yararı olacaksa almanızı öneririm. Ben akvaryumda doğal bir döngü istediğimden 180 litre akvaryumda 2 biolife filtre , 1 iç filtre ( suyu çevirmek ve havalandırmak için ) çeşitli bitkiler ve salyangoz kullanarak kullandım. Bu sürede 80 balık ve 1 softshell baktım. 6 ay su değiştirmedim. Sadece ayda 2 kez dip cekimi yaptım. Ürün belli bir süreden sonra pislik doluyor ve bakteri üretimi hızlanıyor. 2 aydan sonra olan birsey bu. Siz filtreyi temizlemiyorsunuz ve bakteri patlaması oluyor. Burada suya fazla müdehale edilmemesi durumundan bahsediyorum tabiki. Kaplumbağayı geçtim ben balık bile öldürmedim. Kaplumbağa yemesi hariç. Ama sunu iyi bilmeliyiz filtre hava motoru ile calıştıgından iyi bir cekimi yoktur. Suyu döndüremezseniz katı pislik toplayamaz. Dip cekimini zaruri hale getiriyor. Ama 1 veya 2 kaplumbağa içinse ona gerek olacagını düşünmüyorum. Ayrıca ürünün suda yuzen bir havuzu olduğundan cok yer kaplıyor ve akvaryuma inen ışığı engelliyor. Benim kaldırma nedenimde bu , bitki için ışığı engellemesiydi. Ayrıca akvaryumda cokda estetik durdugu söylenemez. Uzun süreçte temizliği iyi ama eksileri çok olan bir ürün.

Gastamonulu' Alıntı:
Ürün C100 ile aşağı yukarı aynıdır. Bu ürünü 1 yıl civarı kullandım. Size yararı olacaksa almanızı öneririm. Ben akvaryumda doğal bir döngü istediğimden 180 litre akvaryumda 2 biolife filtre , 1 iç filtre ( suyu çevirmek ve havalandırmak için ) çeşitli bitkiler ve salyangoz kullanarak kullandım. Bu sürede 80 balık ve 1 softshell baktım. 6 ay su değiştirmedim. Sadece ayda 2 kez dip cekimi yaptım. Ürün belli bir süreden sonra pislik doluyor ve bakteri üretimi hızlanıyor. 2 aydan sonra olan birsey bu. Siz filtreyi temizlemiyorsunuz ve bakteri patlaması oluyor. Burada suya fazla müdehale edilmemesi durumundan bahsediyorum tabiki. Kaplumbağayı geçtim ben balık bile öldürmedim. Kaplumbağa yemesi hariç. Ama sunu iyi bilmeliyiz filtre hava motoru ile calıştıgından iyi bir cekimi yoktur. Suyu döndüremezseniz katı pislik toplayamaz. Dip cekimini zaruri hale getiriyor. Ama 1 veya 2 kaplumbağa içinse ona gerek olacagını düşünmüyorum. Ayrıca ürünün suda yuzen bir havuzu olduğundan cok yer kaplıyor ve akvaryuma inen ışığı engelliyor. Benim kaldırma nedenimde bu , bitki için ışığı engellemesiydi. Ayrıca akvaryumda cokda estetik durdugu söylenemez. Uzun süreçte temizliği iyi ama eksileri çok olan bir ürün.

Bilgilemdirdiğiniz için teşekkür ederim 2 adet res besliyorum 55 lt lik akvaryumum var dip çekimi yapamıyorum ayda bir akvaryumu banyodan odaya taşımakda beni gerçekten yoruyor o yüzden almak istedim mango kökü suyu mahfediyor rengini bir baska alma sebebimde bu

Kökün rengini süzme konusunda filtrenin faydası olmaz. Bu salınım, kökün yapısına göre birkaç ayı bulabilir. Sonrasında özsu biter ve salınım olmaz. Bu süreçte kısmi su değişimleri ile rengi açıyoruz.

Eğer salınım yoğun ise bir kez daha kaynatırsın.

bilinen bir sistemi kötü pazarlamak anca bu kadar olur :) biolife filtrenin bence özeti budur araya bi yere de akıllı ibaresini konunca süngere ve plastiğe 20 liralar filan istenmesi gerçekten acayip :) 

https://www.youtube.com/watch?v=OIrQ_RWGRKI

bu video da aynı sistemle çalışan, akvaryumda sırıtmayacak tamamen aynı işi yapacak dıy filtre yapımı anlatılıyor, biyolojik bakterilerin yerleşmesi içinde seranın bölme substratları litresi 30-35 liralara temin ederek yapılabilinir.

hangisi olursa olsun akvaryumdan yinede su içmemek gerek :D

Geri