Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eheim Classic 250 2213-05 Dış Filtre

Cvp: Eheim Classic 250 2213-05 Dış Filtre

foruma hoş geldin. o akvaryum için uygun yalnız ilerde yeni akvaryuma geçtiğinde işine yaramayacaktır. kaç hayvan var. akvaryumun tam ölçüsü nedir.

Hoşbulduk teşekkür ederim.
Bir tane kaplumbağa var. 100*40*40 akvaryum ama 28cm e kadar dolduracağım kuru alan dolayısıyla şimdilik.
Tek hayvan olacağından ileride akvaryumu değiştirmem diye düşünüyorum. (Değiştirmem gerekir mi ? )

Aslinda gerekmez ama iciniz rahat etmeyebilir ozellikle disi ise cok buyuyorlar cunku ve degistirmek isteyebilirsiniz bu yuzden de ama kuru alan her sekilde yetmeyecegi icin akvaryum ustu kuru alan yapmak gerekicek bu sekilde daha fazla su kullanabilirsiniz tabi cam kalinligi uste kuru alan yapmaya elverisli degilse degismesi gerek
Cam kalinligi ne kadar ?

Cam kalınlığı 8mm ve temperli cam. Sorun olacağını düşünmüyorum.

Ben 96 lt hacimde 2215 kullanıyorum ve memnunum. Seçenek bu olsa daha iyi olabilirmiş. Akvaryum üzeri kuru alan durumu Ali Sarp ın dediği cam kalınlığına dikkat etmeli. Örneğin 7-8 mm cam kalınlığı iyi olur.

AEK' Alıntı:
Ben 96 lt hacimde 2215 kullanıyorum ve memnunum. Seçenek bu olsa daha iyi olabilirmiş. Akvaryum üzeri kuru alan durumu Ali Sarp ın dediği cam kalınlığına dikkat etmeli. Örneğin 7-8 mm cam kalınlığı iyi olur.

Peki bu cihazın yanında gelen malzemeler yeterli mi? ek filtre malzemeleri almalı mıyım?

Evet sorun olmaz kuru alani uste yaptirinca 150 litre gibi kullanabiliceksiniz ama disi cikarda birde genetik olarak cok buyurse (30-35cm) belki degistirmek gerekebilir buna zaten siz karar verirsiniz
Kaplumbaganiza gayet yeterli bir yasam alani kazandirdiginiz icin tesekkur ederim :)

Eheim kullanmadigim icin bilmiyorum ama hatirladigim kadariyla zeolit ve substrat almalisiniz
Emre abi hakli 2215 olsa daha iyi hatta ileriyi dusunerek 2217 bile olur suanki su hacmine biraz fazla gelebilir gerci ama kaplumbaga akvaryumlarinda bu zaten gerekli birsey

dış filtrede normal kapasitenin bir üstü her zaman iyidir. ek malzemelerle desteklendiğinde debide azalma görülür. bu bir üst güçlü motor ile kapatılabilir. dış filtreler balıklara göre düşünülerek yapılıyor. bizimkilerin yapacağı kir oranı büyümeleriyle paralel seyrettiği için bir üst model kaçınılmaz oluyor.

cam 8 mm ve temperli ise cam üstü kuru alan ile iyi bir ortam yakalaman mümkün.

Foruma girdiğimden beri sanırım akvaryum kurulum ve hazırlığıyla ilgili okumadığım mesaj kalmamıştır :smile:
Akvaryumu yaptırdım önce, ısıtıcılar, kum, mango kökü, lambalar, aydınlatmalar hepsini hallettim bir tek filtre kaldı işte. Filtreyi de tamamlayacağım ama bu ek malzemeler sıkıntı şu an. Ek malzeme alacaksam onu da filtre ile beraber alayım da ikinci defa malzeme alışverişi sorun olmasın diye uğraşıyorum. Ehfimech ve ehfisubrat filtrenin içeriğine dahil. Bunlar harici bir şey almam gerekiyor mu?

sera 250'lik elyaf ve jbl ammo alacaksın. musluk suyu kullanıyorsan substrattan önce karbon alıp kullanabilirsin. 1-1.5 ay sonra yerine substratı koyarsın.

cem' Alıntı:
sera 250'lik elyaf ve jbl ammo alacaksın. musluk suyu kullanıyorsan substrattan önce karbon alıp kullanabilirsin. 1-1.5 ay sonra yerine substratı koyarsın.

Teşekkürler

Linki açamadığım için içeriği göremiyorum. Neleri verdiği belirtilirse ben ilave gerekenleri yazarım.

Bu mesajları görmemişim. Ayrıca substrat için malzeme tormasıda almalı. Mech için gerek yok. Hatta içerisinde filesi oluyordu diye hatırlıyorum.

AEK' Alıntı:
Linki açamadığım için içeriği göremiyorum. Neleri verdiği belirtilirse ben ilave gerekenleri yazarım.

Bu mesajları görmemişim. Ayrıca substrat için malzeme tormasıda almalı. Mech için gerek yok. Hatta içerisinde filesi oluyordu diye hatırlıyorum.

Paket içeriği bu şekilde gözüküyor:
1 paket Ehfimech
1 paket Ehfisubstrat
1 adet mavi biyolojik sünger
1 adet beyaz elyaf
1 adet karbonlu sünger

Eheim substrat pro dan file cikmiyor emre abi eheim da karbon yok mu ki cem abi ?

Karbonlu sunger dedigi karbon heralde ozaman elyaf ve zeolit gerekiyor ekstra sungerde alabilirsiniz bide file almaniz gerek substrati koymak icin

Malzeme torması substrat için gerekir demiştim Ali Sarp. File dediğim gibi mech içinde çıkıyordu. Süngerin bir tane çıkması kötü olmuş. Bir tane daha alınabilir. Karbonlu sünger ince bir malzeme, bence gene başta karbon alıp koymalı. Yani alınması gereken ek malzemeler bana göre karbon, elyaf, sünger, zeolit, malzeme torbası. Eğer jbl ammo değil seachem denitrate alınırsa buna da malzeme torbası gerekecek. Bu sebeple ileride olacak değişmleride düşünerek 3-5 tane torba bulunsun.

aynen emreye katılıyorum.

Onu gozden kacirmisim abi mech den niye file cikiyorki birde fileyle malzeme torbasi ayni sey degil mi ?

Teşekkürler hepinize. Alacağım malzemelerin listesini yapıp gönderirim akşam son kez. Yarın da aksilik olmazsa siparişleri veririm.

evet aynı şeyler. ben mech için gerek yok. içinde var mı bilmiyorum kutusunu açmadım daha. sepete tam yaygın konulması için torba kullanılmamalı zaten başka türlü kirleri altında hapsedemez.

Geri