Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eheim Classic 250 2213-05 Dış Filtre

Cvp: RE: Eheim Classic 250 2213-05 Dış Filtre

cem' Alıntı:
Buna göre kuru alan yap kaçma ihtimallerine karşı kuru alan kısmının çevresindeki akvaryum camını mukavva yada emsal birşey çerçevele. Cam 8 mm yada daha kalın ise akvaryum üstü cam kuru alan yaptırabilirsin.

Simdi oncelikle bu dediklerinin hepsi var hocam ustu tamamen kapaniyor akvaryumun cam bolmeyle ve karsida kuru alanda var hatta diger kaplumbaga kuru alanda o sirada gozukmuyor o yuzden. zaten su seviyesi de kuru alan platformunun tam hizasinda orda ve haliyle daha fazla dolduramiyorum kuru alana gecer yoksa su.. (video esnasinda su alisverisinden biraz azalmis durumda su gerci biraz daha ilave edebilirim yani)

Bunun disinda ilk kurarken hazneyi bos birakip akvaryumda cekme yontemini de denedik diye hatirliyorum dedigin sekilde ama olmamisti o yuzden doldurup deneme modeline gectik ve sonrasinda bi sekilde o bahsettigin havayi aldi demekki duz de calisir olmustu...

simdi aksam tekrar tamamen hazneyi bosaltip su alma haznesini suya sokarak verme kismindan agizla cekerek hazneye akvaryumdan su doldurmaya calisicam ve o sekilde doldurarak tekrar denicem bakalim ve filtreyi bu esnada yerde tutucam ve tam cikis hortumuna su gelmeye basladigi anda calisitiricam motoru umarim tum sorun sadece budur ve bu yontemle olur artik... yoksa ters birakicam dunyada filtresini ters kullanan tek insan olarak hayatima devam edicem artik  :neydi:

Su çıkışa su gelsin yarım dakika kadar bekle en azından sonra fişi tak, bu arada su çıkış borusunu dik tut. Hava kolay çıksın. Her filtrenin içinde az miktar kalır. Bunu motorun sesli çalışmasından anlarsın hafif olduğu yerde sağa sola sallarsın havayı atar. Ses gittiğinde hava boşalmıştır.

Malzeme kovayı full doldursun boşluk bırakma.

Cvp: RE: Eheim Classic 250 2213-05 Dış Filtre

cem' Alıntı:
Su çıkışa su gelsin yarım dakika kadar bekle en azından sonra fişi tak, bu arada su çıkış borusunu dik tut. Hava kolay çıksın. Her filtrenin içinde az miktar kalır. Bunu motorun sesli çalışmasından anlarsın hafif olduğu yerde sağa sola sallarsın havayı atar. Ses gittiğinde hava boşalmıştır.

Malzeme kovayı full doldursun boşluk bırakma.

Malzeme kovayi full doldursun derken ?

Cvp: Eheim Classic 250 2213-05 Dış Filtre

yok mesele su seviyesi meselesi daha fazla su yüksekliğin olmalı, bi kere başladı mı zaten sürekli devam edecek, bide giriş ve çıkışta ki fazlalık hortumu kes bence hortumlar da 5 cm gibi bi fazlalık yeter

Malzeme kapağı kapadığında boşluk olmayacak biçimde hazneyi doldurmalı. Gerekirse elyaf ile boşluğu al. Böylece hem o kadar hava tutmaz hemde yan kısımlarından kaçak yapıp o kattaki malzemeyi es geçmez.

Sorun ve yöntemi bulmuşsunuz. Başka çare olmuyor maalesef. Hatta işlemi yaparken yerde bir kovaya doğru su gelmeye başlayınca fişe takıp sonra hızlıca hortumu akvaryuma sallamalı. Ben bu şekilde yapıyorum.

Cvp: Eheim Classic 250 2213-05 Dış Filtre

Sorun Cozuldu...

Okadar ugras ve mucadele sonrasi dunku temizligimde filtreyi temizledikten ve malzemeleri yerlestirdikten sonra filtreyi bos olarak bagladim hortumlari ve cikis hortumundan cektim gene su gelmedi basta sonra yere filtre hizasina kadar indirdim hortumu ve tekrar denedim su amaya ve cikis hortumuna vermeye basladi az da olsa. sonra tekrar hizlica cektim su gelmeye basladigi anda hortum ucundan, filtreyi calistirdim ve yavas yavas akmaya baslayan su  10saniye icinde hizlandi ve sonrasinda 1 dakika icinde gercek debiye ulasti.

Bir sure yer hizasinda kovaya doldurdum suyu tamamen hava kalmayinca akvaryuma cevirdim ve hersey duzeldi.. Butun olay seviye olayiymis ve ilk cekiste hortumun filtre hizasinda kalmasi gerekiyormus demekki...

Geri