Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

El / Ev Yapımı Dış Filtre [Resimli Anlatım]

Cvp: El / Ev Yapımı Dış Filtre [Resimli Anlatım]

bu sitenin sayfa altında adresi var.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=155&urn=4491
seramikte iki kutu bundan
mailto:/urun_detay.aspx?urn=16890&ad=hydor-quartz-seramik-filtre-malzemesi-450-gr
zeolit bu
mailto:/urun_detay.aspx?urn=6528&ad=prodac-zeolite-filtre-malzemesi-700-gr
stoğa gelirse bu da iyidir sonuncuları ben aldım.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=16889&ad=hydor-natural-zeolite-filtre-malzemesi-550-gr
lavda bu
mailto:/urun_detay.aspx?urn=6529&ad=prodac-filter-lav-700-gr
bir kaç tane bu torbadan al. lazım olabilir.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=6679&ad=ti-sert-filtre-malzeme-torbasi
elyaf alırsan bu,
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1169&ad=sera-filtre-elyafi-250-gr
diğer malzemelere buradan bak,
mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=252&ad=balik-musluk-hortum-cekvalf-biorb-kartuslari&sayi=50
bulamadıklarını conta gibi ya hırdavatçıdan ya da yapı marketten temin edersin.
dış filtrede şebeke suyu kullanıyorsan tamamen klordan arındırılmış olmalı yoksa metilen etkisi yapar. filtredeki bakterileri öldürür.

2 gün uygun. Ağzı açık kapta klor bu sürede uçar.

simdi kendim yapcam ama hazır mı alıyım yoksa kendım mı yapsam kararsız kaldım sizce ne yapmam lazım ?

Ben hiç kendim yapmadığım için verimini test etmedim. Maliyeti düşükse deneyip memnun kalırsan devam edebilirsin bence. Beğenmezsen hazır alırsın. Filtre malzemelerini kullanmaya devam edebilirsin nasılsa.

ömürlük bir sistemde hazır alman daha iyi ama ara geçişli bir akvaryum için düşünüyorsan el yapımı yapabilirsin.

Aldım bütün malzemeleri bakalım bende yapcam :) hortumu bidona silikonladım yarın bu saatlerde kurumuş olur sonrada malzemeleri dizicem :)

silikonladım, silikon donunca banyoda suyla doldurdum baktım sızdırıyo, tekrar silikonladım tekrar bekledim kuruyunca gene banyoda denedim ve gene sızdırdı :'( şimdi tekrar sızdıran yeri ve diger yerleri tekrar silikonladım valla nerdeyse 1 tüp silikon bitti bi beceremedim dogru duzgun silikonlamayı :) neyse bu sefer inşallah oldu sanırım kuruduktan sonra motoru takıp çalıştırcam, sonra malzemeleri koyup akvaryuma yerleştircem :)

Tam sertleşsin. 1 hafta kadar bekle. Hem iç hem dışardan silicon yap.

Malzemeleri koyduktan sonra mı 1 hafta bekleticem test etmek için ?

Hayır boş olarak siliconun kurumasını. Hava alıp kuruması için balkona koyman iyi olur.

Filtrenin giriş borusunu üst tarafına çıkışınıda altına yapsak daha sağlıklı olmazmı? Bu sayede fişden çekince pislikler üstde kalır

motor güçlü ve takıldığı boru üst taraftan verilirse su rahat ve hızlı gider. filtre malzemeleri baskı yaptığında kapaktan sızdırma yapabilme riski var. yinede iki taraftan deneyip neticesine bakabilirsin.

El Yapımı olanlarda suyun filtreye giriş yerini yukarıya yapıp çıkışı alttan veriyorlardı genelde. Tabi bu filtreleri akvaryumun üst tarafına oyuyorlar.

Ekonomik nedenlerden dolayı eheim alamayacağım bu yüzden bende el yapımı birşey yapıcam jet 906f in kafa motoru bu iş için yeterlimidir sizce hocam.

Tam doluyken 350 litre civarında birşey ediyor normaldeyse 275 litre olabilir. Motorda 1050 l/h basıyor

Devi su hacminin 3-5 kati civarinda olmasi tavsiye edilir ama bu motorlarda malzeme falanda dusununce fabrika verilerinin %70 i kadar verim aliniyor soyle en azindan 1300 litre su ceviren birsey daha iyi olur

Geri