Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hydor Eth 300 - 16 Dış Isıtıcı

Tost

Altın 4 Üye
Merhabalar,

Tost efendi 200 W'lık Eheim ısıtıcıyla güreşirken içine su kaçırdığı için dış ısıtıcı kullanmaya başladım. Bu tip sorunları olan veya akvaryumun içini rahatlatmak isteyenler için ideal. 

Benim akvaryum 300 lt olduğu için ben 300 W'lık olanını aldım. Tetra 1200 EX filtreye gayet güzel uydu.

mailto:/UrunResimleri/6500/400_400/JPM006385_1.jpg

Bu tetra hortumuna uygun ise eheim gibi dar hortumlara uyumsuz olabilir. Bunu yeni gördüm. Paylaşım için teşekkürler.

Mantıklı olan su çıkış kısmına konumlandırmak açıklamasında ne tarafa takılması önerilmiş ?

Bizim kaplumbağalara normal ısıtıcıda en uygun olanı jbl protemp olan. Bunlar keseye zarar hayvanlar.

Cvp: Hydor Eth 300 - 16 Dış Isıtıcı

[attachment=2417]

Bu da benim akvaryumdaki görünüm. Akvaryuma su veren boruya takılıyor.

Ekli dosyalar

• 20160327_111211.jpg
    20160327_111211.jpg
    380 KB · Görüntüleme: 439
Iyi gunler,
Paylasmaniz cok iyi olmus baska bir forumda gorunce baya ilgimi cekmisti ancak bende sump oldugu icin ve diger akvaryumda ki hayvanlar kucuk oldugundan yeltenmemistim. Simdi boyle kullanilabilir bir urun oldugunu gormemiz cok iyi oldu, sagolun.

Cvp: RE: Hydor Eth 300 - 16 Dış Isıtıcı

Alisarp' Alıntı:
Iyi gunler,
Paylasmaniz cok iyi olmus baska bir forumda gorunce baya ilgimi cekmisti ancak bende sump oldugu icin ve diger akvaryumda ki hayvanlar kucuk oldugundan yeltenmemistim. Simdi boyle kullanilabilir bir urun oldugunu gormemiz cok iyi oldu, sagolun.

Sump olan bir sistemde bundan kullanmak gereksiz, yoksa o hacme 4 adet bağlamak gerekir. Tek ve büyük akvaryumlar için ideal bence.

Soracaktım sormayı unutmuşum sizin akvaryumu istenilen sıcaklığa ne kadar sürede getirdi ? Gerçi bulunan suyun sıcaklığı da önemli ama standart bir ısıtıcıyla aynı hızda ısıtıp ısıtmadığını merak ediyorum.

Alisarp' Alıntı:
Soracaktım sormayı unutmuşum sizin akvaryumu istenilen sıcaklığa ne kadar sürede getirdi ? Gerçi bulunan suyun sıcaklığı da önemli ama standart bir ısıtıcıyla aynı hızda ısıtıp ısıtmadığını merak ediyorum.

Şimdi gördüm mesajı, kusura bakmayın. Valla hiç ölçmedim ama normal ısıtıcı ile aynı sürededir diye düşünüyorum. Çünkü 300 lt'lik bir akvaryuma 200 W'lık normal ısıtıcı yetiyorken bu ısıtıcı 300 W. Muhtemelen akan suya takıldığı için böyle bir güç fazlası var. Aşağı yukarı aynıdır diye düşünüyorum.

bu ısıtıcının çalışma prensibi ne?
nasıl çalışıyor?
fiyatı ne kadar?

Dış filtre ve sump sistemlerde su giriş hortumu arasına takılıyor.

Geri