Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı

memolik12

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar kahramnla nerdyse 2 aydır beraberiz ve ona bir ısıtı alamadım.Sizce bu soruun nası çözebilirim:59::59::59:

Cvp: ısıtıcı

Su sıcaklığını ölçmelisiniz. Su sıcaklığı 1 ay sonra düşmeye başlayacaktır. O zamana kadar ısıtıcıyı almalısınız. Tabi sıcaklık daha önce süşerse ısıtıcı şart. Su ısısı sabit 26-28 derece olmalıdır.

emre bey'in de dediği gibi su sıcaklığı 26-30 arası olmalı.. yazları bu sıcaklık oluyor zaten bir kısmımız kullanmıyor.. kışın almak zorundasın, yanına birde termometre al..

teşekkürler zaten her gun bakıyorum.Su ısısı duşerse biraz su alıp onun yerine daha sıcak su dengelemeye çelışıyorum.

bide kahramanın kabuğunun arası siyahlaşmaya başladı sice kabuk mu deiştiricek??^^

Geri