Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

isiticiyi kac dereceye ayarllamam gerek?(roxin 300W)

Cvp: isiticiyi kac dereceye ayarllamam gerek?(roxin 300W)

İç kısımdan cama yapıştırılıyor suyun içinde kalmak üzere, internette 1 - 2 lira ama petshopta 5 liraya falan satıyorlar.

Böyle bir şey uygundur:

mailto::ANd9GcRN2ctj1GN-c6kJoniIfRWY0IttNpoLppAA_rRzNjp_RftgOY8v

3-4TL bir fiyatı var. Akvaryum için cam termometre diye satılır.

Olmadi bu isiticiyi geri goturcem. Kadin kovaliycak artik :)

Tesekkurler herkese.

Tam olarak Emin beyin dediği gibi. Bir götürün gösterin bakalım ne diyecekler.

Sıcaklığı tam olarak anlamak biraz zor galiba. Çok hassas termometreler net sıcaklığı veriyor sanırım.Yanlış mı biliyorum?

Çünkü termometreden bir tane aldım. Isıtıcı ile fark olunca emin olamadım. Aynısından bir tane daha aldım. Aynı marka termometre arasında 2-3 derecelik fark var. Isıtıcı ayrı telden takılıyor zaten. Ortalama olarak düşünüyorum artık.

Isıtıcıya yakın bölgeler ile akvaryumun diğer köşesi arasında 1C dereceye yakın bir fark olabilir. Sonuçta termo metreleremizi dijital değil; fakat yine de öyle büyük farkların çıkmaması gerekir.

Denemek için akvaryum termometrenizi koltuk altınıza koyabilirsiniz. Eğer hasta değisleniz 36-37C derece çıkması lazım. Tabi termometrede 36'ya kadar skala varsa :)

Denemekte fayda var, belki düzelebilir ama termometreniz olmadan yinede sıcaklığı anlayamazsanız.

Termometrelerin biri bozuk o zaman.

Yavas yavas duzeliyor galiba cok garip. 32 derecede sogukken 5 dakka caliaiyordu simdi 10 dakika :S

Alper bey en iyisi o zaman gidip bir termometre almak ve 28 derecede bir gün bekleyip sıcaklık değerlerini gözlemlemek.

3 - 4 saat 28 derecede bekleyin baktınız düzelme yok 29 yapın deneyin, yine olmuyorsa 30 yapın. 30' da da sağlıklı çalışmıyorsa götürün iade edin. Su sıcaklığını 27 - 28 arası yapmaya çalışın.

Arıza varsa düzelmez.

Şu anda belki suyunuz ısınıyor; ısıtıcının bozuk olup olmadığını termometre ile ölçmeden bilemezsiniz.

Peki ısıtıcı ve termometre arasında 4-5 derece fark olabilir mi? Yani akvaryumun boyutuna ve ısıtıcaya göre.

Arkadaslar aldim fakat sansima dustu kirildi :(
Ya normal dereceyle olcsem dijital?
Sadece ucunu daldicam olur mu?

@[eminemre]

Yuh..
Daldirdim icine kafasini dijital termometrenin.( ateş olcmek icin kullanilan)
Ne kadar dogru bilmiyorum 33.7 cikti :S sadece kafasini daldirdim.

Tamamdır tekrardan derece aldım. İlk önce ısııcıyı 28 dereceye indirdim. Nerdeyse yarım saattir çalışmıyor ısıtıcı. Su sucaklığı 31 derece şuan. İlk ölçtüğümde çok şaşırdım. Çünkü 33.7 çıkmıştı.
30 dakikadır da çalışmıyor.

Geri