Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam cinsel organını içeri almıyor

captagon57

Yeni Üye
kaplumbağam cinsel organını çıkarttı ve geri içeri çekmiyor bazı forumlarda normal olduğunu okudum 1-2 hafta kadar dışarıda tutabiliyormuş ergenliğe girişten bahsetmişlerdi 2 hafta kadar içeri çekmezse sıcak suya koyun diye tavsiyeler vardı denedim sıcak suya koyduğumda cinsel organı daha çok büyüyor bir türlü içeri geri almadı bir sorun var mı sizce ne yapmam gerekiyor birde filtrem bozuldu ondan kaynaklı olabilir mi 
birde baladaryumum 25 lt 15 lt suda yüzüyor büyütmem gerekiyor 
kaplumbağam 1 yıl 9 aylık 
 9 cm kabuk uzunluğu 
tetra gammarus  ve haftada 2 gun kadar yeşillikle besleniyor arada da karpuz veriyorum çok seviyor

Çok ilginç ilk defa duydum ama bakalım tecrübe sahibi arkadaşlar vardir

Cvp: RE: kaplumbağam cinsel organını içeri almıyor

aes77' Alıntı:
Çok ilginç ilk defa duydum ama bakalım tecrübe sahibi arkadaşlar vardir

forumdaki konulara baktım normalde odada birisi olduğu an içeri çekiyormuş benimki 15 günü geçti içeriye almıyor
hani acaba obezmi diyorum ama tüm uzuvlarını korktuğunda kabuğunda topluyabiliyor

Önce akvaryuma bakalım o taşı çıkarıp başka bir kuru alan yapacaksın. Hayvanın yüzüp enerji atacağı yer yok. Bu da obezlik yapar. Isıtıcının camı komple su içinde olacak yoksa tüp patlar onu hemen fişini çekip su içine al.

Akvaryum yetersiz akvaryumda en az 100 litre su alan birşey olmalı. En az 80*35*48h ölçülerinde olmalı.

Yemde ek olarak sera carnivor ve jbl agil al.

Sıcak su koyma. Hayvana ve organına zarar verirsin.

Su ve kuru alan kaç derece ?

cem' Alıntı:
Önce akvaryuma bakalım o taşı çıkarıp başka bir kuru alan yapacaksın. Hayvanın yüzüp enerji atacağı yer yok. Bu da obezlik yapar. Isıtıcının camı komple su içinde olacak yoksa tüp patlar onu hemen fişini çekip su içine al.

Akvaryum yetersiz akvaryumda en az 100 litre su alan birşey olmalı. En az 80*35*48h ölçülerinde olmalı.

Yemde ek olarak sera carnivor ve jbl agil al.

Sıcak su koyma. Hayvana ve organına zarar verirsin.

Su ve kuru alan kaç derece ?

su 28 derece kuru alanı bılmıyorum ama gunde 5-6 saat lamba acık yaklasık 12 cm de uzaklıgında duruyor taşın

akvaryumunu da değiştirmek için akvaryum bakıyorum zaten ama bulamadım hala arıyorum 2. el bı 100-200 lt akvaryum

İlk dönemler cinsel gelişim ve vücudunu tanıma sürecinde istemsiz cinsel organı çıkarma durumları görülebilir. Fakat sürekli dışarıda yada ereksiyon halinde olması iyi birşey değil.

Dediğim gibi o taşı çıkar. 1-2 gün su içinde dursun ama yüzeye yakın duracağı birşeye tutunabilsin. Öyle birşey koy. Metilen mavisi alıp. 2 gün günde 2 damla damlat fazla değil. İçeriğindeki alkol yatıştırıcı etki yapar. Suyu 26 dereceye düşür. Birkaç gün bu şekilde dursun. Damarları büzüşsün. Olduğundan sıcak su damarları genişletir. Soğuk su damarları daraltır. Soğuk su ekleme sadece ısıtıcıyı ayarla kendi kendine su soğusun. Ani ısı farkı değişimleri hayvanı hasta eder.

Hayvanda kabızlık mevcut mu ? Kabızlıkta ereksiyona neden olabilir. Yine de her gün ya ağzına doğrudan yada stick yemine bir damla zeytinyağı damlatıp ilk yem olarak ver. Hafta sonuna kadar bir değişim olmaz ise hekime götüreceksin.

cem' Alıntı:
İlk dönemler cinsel gelişim ve vücudunu tanıma sürecinde istemsiz cinsel organı çıkarma durumları görülebilir. Fakat sürekli dışarıda yada ereksiyon halinde olması iyi birşey değil.

Dediğim gibi o taşı çıkar. 1-2 gün su içinde dursun ama yüzeye yakın duracağı birşeye tutunabilsin. Öyle birşey koy. Metilen mavisi alıp. 2 gün günde 2 damla damlat fazla değil. İçeriğindeki alkol yatıştırıcı etki yapar. Suyu 26 dereceye düşür. Birkaç gün bu şekilde dursun. Damarları büzüşsün. Olduğundan sıcak su damarları genişletir. Soğuk su damarları daraltır. Soğuk su ekleme sadece ısıtıcıyı ayarla kendi kendine su soğusun. Ani ısı farkı değişimleri hayvanı hasta eder.

Hayvanda kabızlık mevcut mu ? Kabızlıkta ereksiyona neden olabilir. Yine de her gün ya ağzına doğrudan yada stick yemine bir damla zeytinyağı damlatıp ilk yem olarak ver. Hafta sonuna kadar bir değişim olmaz ise hekime götüreceksin.
kuru alanı komple kaldırıyorum  o dikey bir taş koydum dereceyi 26 ya düşürdüm  metilen mavisinide yarın alıyorum hemen,  peki neden sürekli organı dışarıda duruyor olabilir. 
birde filtrem olmadığı için suyunu sık değiştirmek zorunda kalıyorum sakıncası olurmu 

Taşın altına birşey koysan iyi olur. Asılıp indirirse taban camını çatlatabilir. Silis kum iyi olur zaten gereklidir hayvan kum yer. Vitasand marka tercih sebebi. Hayvan eşelenirken vakit geçirip oyalanır. Bu hayvanı rahatlatır. İlgisini buna yönlendirmesi çare olabilir.

www.juenpetmarket.com bu sitede herşey var. Balık ve kaplumbağa bölümlerini incele. Ücretsiz kargo 150 tl üstü onun için ne lazımsa bak. Güvenilir sitedir.

Çok sık su değişimi iyi değil. Ve değişim sırasında her iki su emsal sıcaklıkta olmalıdır. Soğukkanlı hayvanların vücut ısıları bizim gibi sabit değildir. Ortamdaki ısıya kendilerini adapte ederler. Ani su ısısındaki değişiklikler bu süreçte hayvanları yıpratır.

Hormonel dengesizlik, kabızlık ilk aklıma gelenler. İlk dönem her erkekte görülebilen bir hadise ama sürekli dışarıda tutmaz. Yediklerininde etkisi olabilir. Aşırı beslenme fazla enerji yükler. Günde tek öğün kafa hacmi oranında vereceksin. Hayvanın enerji harcayacak kadar alanı yok. Hayvan kendini deşarj etsin. Onun için yemlerini bir iki stick az ver hafta sonuna kadar.

kuru alanını düzenleyıp yemini de azaltıyorum son zamanlarda biraz fazla karides yemiş olabilir suyunuda artırıp diğer dediklerinize uyguluycam umarım düzelir.

Alıntı yapmana gerek yok doğrudan yazını yazabilirsin.

Gammarusu bu boylarda haftada ikiden fazla vermiyoruz. İleri zamanda ise haftada bir makul olandır. Buna alışırsa ot türevli yemlerden uzaklaşır. Hayvanda bir miktar obezlikte var. İyi beslenmiş. Bu kan basıncını artırmış ise buda bu hale gelmiş olmasına sebep olabilir.

Cinsel organı sürtünmeye bağlı tahriş olmuş. Bu bakteriyel enfeksiyon oluşturabilir. Metilen bu anlamda da faydalı olur. Hafta sonu pazar günü de dahil günde iki damla damlat.

Cvp: kaplumbağam cinsel organını içeri almıyor

değişen birşey olması yemini azaltım kuru alnını kaldırdım suyunu fulledım deli gibi yüzüyo birde hareketli ​
ama hala dışarıda mağlum organı​

http://dosya.web.tr/KBagY1  buda videomuz

Dediğim herşeyi uyguladın değil mi ? Hangi şehirdesin ?

Bu konunun sonunda kaplumbağa konusunda bilgili hekimlerin adresleri mevcut. Onlardan birine önceden arayarak bilgi verip götür.
mailto:/forum/konu-kaplumbaga-hastaliklari-hakkinda-bilgiler-tamamina-yakini-kapsar.html

Geri