Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Çok kötü durumda hapşırıp ağzını açıp tuaf ses çikartiyor.

nrdn.gngr

Yeni Üye
Kaplumbagama ailem bakıyor nasıl bakılacagini anlattim ama sanirim akciger enfeksiyonu kapmış. Derecesini 28 dereceden 30 derece cikartmislar. Hapşıyor ve agzi açikmiş tuaf sesler çikartiyormuş, 7 yada 8. Aylık oldu. Başka ne gibi önlem alınabilir ?

Hayvanın kabuk boyu ve türü nedir ?

Cvp: Kaplumbağam Çok kötü durumda hapşırıp ağzını açıp tuaf ses çikartiyor.

Kirmizi yanaklı türü, kabuk boyu 6 cm

https://youtu.be/pgYOjzo8Gao videosunu aldım. Bu şekilde

nrdn.gngr' Alıntı:
Kirmizi yanaklı türü, kabuk boyu 6 cm

https://youtu.be/pgYOjzo8Gao videosunu aldım. Bu şekilde

Videonun 2:57 saniyesinde daha belli oluyor çikartigi ses ve agzinin açmasi

Kuru alanı ve ısıtma lambası var mı ?

Eczaneden genta damla alınacak. Sabah akşam yem yiyor ise her iki öğünün ilk stick yemine üçer damla damlatıp emilmesini bekledikten sonra elden direk ağzına, alışık değil ise suda hemen yiyeceği şekilde önüne atılacak. Hatta suya atma durumunda dörder damla iyi olur.

Yada yapabilirlerse hayvanı dik tutup ağzına üçer damla damlatılması daha iyidir.

Hayvan gereksiz yere akvaryumdan çıkarılmasın. Su 28 derece kuru alan 32-33 derece olacak. Dış ortam ılıman olsun. Lamba yok ise hemen temin etsinler. Deveboynu yada kıskaçlı. 40-60 watt eski tip armut ampul olacak. Soft olması tercih sebebi. Petshoptaki ampullere gerek yok.

Hayvan düzelip eski haline gelene kadar gentaya devam etsinler.

Cevabiniz için çok teşekkür ederim.Kuru alanı var ama ısıtma lambası yok onu temin etmesini söylerim ben. Söylediklerinizi tamamen uygularsak düzelir dimi ?

Hayvanın hasta olmasının sebebi lamba olmaması. Isıtma lambası günde 12 saat yanacak. Videoyu açamadım ama belirtiler akciğer enfeksiyonu olduğunu gösteriyor. Hayvan tedaviye cevap verse bile süreç uzun sürecek. Birkaç ayı bulabilir. Hayvanın bünyesine bağlı. Tam iyileştikten sonra bir hafta kadar daha tedaviye devam etmekte fayda vardır. En ufak iz kalırsa tekrar nükseder ve bu sefer ilaca bağışıklık kazanmış olarak geri döner.

Tedaviye hemen başlasınlar. Haftada bir bilgi verirsen iyi olur.

Yem oranını bir miktar artırabilirler. Bu süreçte ne kadar yerse bünyesi o kadar güçlenmiş olur. Çünkü her an iştah kaybı olabilir yağ depolasın hayvan.

Tamamdır çok teşekkür ederim. 1 hafta sonra size tekrardan bilgi veririm.

Yem olarak neleri varmış ? Mineral yem var mı yada vitamin damla ?

Kuru alan yok ise tavsiyem ve fiyat suanda indirimde..

https://www.amazonpetcenter.com/veny-s-turtle-pier-kaplumbaga-aksesuar

Geri