Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam neden yemek yemiyor?

magatay60

Yeni Üye
Ya benim bir tane kapluşum var. Malesef ölüm fanusunda yaşıyor daha alalı iki gün oldu ama hala yemek yediğini görmedim yem veriyorum yemiyor. Kuru alana da çıkmıyor.Akvaryum alacak durumum yok ne yapacağım bi yardım edin. Ölecek diye korkuyorum

Edit alcatraz:Konu başlığı konuyla alakalı olmalıdır.

RE: Lütfen Bir Yardım Edin !

benimkide aynı durumda ama dert etmiyorum , çünkü tosbağalar dayanıklı hayvanlardır. ama tabiki yanlış anlaşılmasın ,ilgilenilmeli hmde çok. suyunun yeterli ısıda olması çok önemli , suyu soğuk olduğu zman hiç kıpırdamıyo nerdeyse , sıcak olduundysa yerinde durmuyo kıpır kıpır , önünde yemekleri var istediği zaman yer kendisi , kışın depresyona giriyolar genellikle (kim girmiyoki zaten), akvaryum falan alabilrsen aslında çok iyi olur. şölede bi durum var ben eskidenr 1 buçuk yıl ölüm fanusunda baktım çünkü hiç biligim yoktu ama yaşadı yani büyüdüğü için petshopa geri götürdüm .. dediğim gibi eğer bi hastlığı olmadığını düşünüyorsan (hastaık belirtleri hakkında bilgiler ve sitede ,başka sitelerde de) yemek kısmını pek dert etme.

Edit alcatraz:Lütfen kısaltma kullanmayınız.

Evet ! Hastalıkları yok ta yemek yemediği için sordum yani açlıktan filan ölürse diye sağol yardımın için teşekkürler en kısa zamanda akvaryum almaya çalışırım

ısıtıcı yoksa soğuktan yemiyolardır..
ısıtıcı v.s alıcak durumunuz yoksa en azından kaloriferin üstüne yada soba kullanıyosanız yakınına bi yere koymanızı tavsiye ederim ;)

Kaplumbağanızı yeni aldığınız için size ve ortamına alışmasını bekleyin ozaman yem yiyecektir ama önemli olarak mutlaka ısıtıcı kullanmalısınız suyunu sıcak tutması için ve kaliteli yem kullanın.

bambam' Alıntı:
bnmkide aynı durumda ama dert etmiyorum , çünkü tosbağalar dayanıklı hayvanlardır. ama tabiki yanlış anlaşılmasın ,ilgilenilmeli hmde çok. suyunun yeterli ısıda olması çok önemli , suyu soğuk olduğu zman hiç kıprdamıyo nerdeyse , sıcak olduundysa yerinde durmuyo kıpır kıpır , önünde yemkleri var istediği zaman yer kendisi , kışın depresyona giriyolar genellikle (kim girmiyoki zaten), akvarym fln alabilrsen aslında çok iyi olur. şölede bi durum var ben eskiden 1 buçk yıl ölüm fanusunda baktım çünkü hiç biligim yoktu ama yaşadı yani büyüdüğü için petshopa geri götürdüm .. dedğim gibi eğer bi hastlığı olmadığını düşünüyorsan (hastaık belirtleri hkknda bilgiler ve sitede ,başka sitelerde de) yemek kısmını pek dert etme.

Kışın depresyona girmek mi? Su sıcaklığı düşük olduğu için kaplumbağa kış uykusuna yatar.
Kaplumbağayı yeni aldıysanız yerine alışması zaman alır ama bir an önce kaplumbağanızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir paludaryum hazırlamalısınız.

Yardım şeklinde konu başlığı açmak yasaktır. Lütfen başlığı düzeltin.

Ya tamam da! sağolun yardımlarınız için ısıtıcı almaya çalışacağım ne kadar olur ? bir de ortama alışması ne kadar sürer ? ? ?

En geç 1 hafta içinde ortama alışır. Ancak bu süre zarfında soğukta yaşamak zorunda kaldığı için hasta olabilir. Hasta olursa yemini yemeyecektir. Bir an önce yaşayabileceği uygun bir ortama geçmenizi tavsiye ederim. En azından küçük bir akvaryum ve ısıtıcı alın. İnternetten fiyatlara bakabilirsiniz. Burdaki petshoplarda (kayseri) ortalama 20 tl ye satılıyor.
bambam' Alıntı:
benimkide aynı durumda ama dert etmiyorum , çünkü tosbağalar dayanıklı hayvanlardır. ama tabiki yanlış anlaşılmasın ,ilgilenilmeli hmde çok. suyunun yeterli ısıda olması çok önemli , suyu soğuk olduğu zman hiç kıpırdamıyo nerdeyse , sıcak olduundysa yerinde durmuyo kıpır kıpır , önünde yemekleri var istediği zaman yer kendisi , kışın depresyona giriyolar genellikle (kim girmiyoki zaten), akvaryum falan alabilrsen aslında çok iyi olur. şölede bi durum var ben eskidenr 1 buçuk yıl ölüm fanusunda baktım çünkü hiç biligim yoktu ama yaşadı yani büyüdüğü için petshopa geri götürdüm .. dediğim gibi eğer bi hastlığı olmadığını düşünüyorsan (hastaık belirtleri hakkında bilgiler ve sitede ,başka sitelerde de) yemek kısmını pek dert etme.

Edit alcatraz:Lütfen kısaltma kullanmayınız.

Kaplumbağalar bence söylediğiniz kadar dayanıklı değiller. Özellikle yavru kaplumbağalar hastalıkları çoğu kez atlatamıyor. Eğer yemek yemiyorsa mutlaka bir nedeni vardır. Önünde bekliyor yemeği istediği zaman yer şeklinde düşünmek yanlış bence.

Eğer ölüm fanusu için alıcaksanız almayın.Bu lafımı kötü anlamayın.ısıtıcıya 15 TL verip kaplumbağayı kötü bir ortamda yaşatmaktansa;
1.35 cm akvaryum(15 litre)=15 tl
2.iç filtre=10 tl
3.ısıtıcı=15 tl
alıp birde evdeki bir plastikten bir kuru alan yapıp onun üzerinede bakkallarda satılan 50 krş luk lambalardan alıp kullanın.bu dediklerim en fazla 40 tl tutar.illere göre fiyatlar değişse bile en fazla 50 tl tutar

Geri