Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

life tech 835 filtre malzemesi

EMRE1991

SKF Delisi
life tech 835 filtremin giriş ve çıkış vanalarından su kaçırıyor ve içindeki elyaf ve sünger ve diğer malzemelerini değiştirmek istiyorum 2 adet filtrem var ne kadar ücret tutar ?

Cvp: life tech 835 filtre malzemesi

Net bir şey söylenmesi zor, yedek parça satan internet sitelerine bakın veya aldığınız yerle görüşün. Juen pet markette yedek parçalar vardı ama life tech var mı bilemiyorum.

hım anladım sağolun ya bunları yapacağım ya da elimden çıkaracağım bir şekilde.
bu şekilde 2. elleri ne kadar satılıyor bu filtrelerin?

Ne kadar eder bilmiyorum ama yeni filtre alırsanız Eheim, Tetra veya Fluval alın derim. En uzun ömürlü markalar bunlar çünkü.

evet bende öyle düşünüyorum ama bunları elimden çıkarmadan alamam şuanda iç filtremi taktım onu kullanıyorum

Eğer pahalı markaları alacak durumunuz yok ise size Dolphin' nin dış filtrelerini önerebilirim. İnternetteki yorumların neredeyse tümü olumlu.

Diğer filtreniz ise zaten su kaçırıyormuş vanalardan değerinin çok altına gideceğini düşünüyorum, satmak yerine arızalı parçayı değiştirip kullanmaya devam etmeniz daha karlı.

mailto:/index.php?manufacturers_id=765

Verdiğim linkte belki işinize yarar bir şeyler vardır.

24 tl 1 takım vana ben 2 takım alıcam 48 tl yapıyor içinin malzemeleri ile beraber 2 filtre bana 100 tl ye gelicek ama bi daha aynı şey olursa diye şey yapıyorum 1 sene sonra gene vanadan kaçırırsa

Orasını bilemeyiz Sedat bey kararı sizin vermeniz lazım elektronik ve mekanik her üründe risk vardır, durumunuz varsa kaliteli yeni bir dış filtre alın o zaman.

durumdan ziyade elimdekileri kullanmaya çalışıyorum 2 tane daha akvaryum kurucam onlarda kullancam bu filtreleri şuanda hesabladım bana toplam 65 tl geliyor yanlız elyaf sünger haric 2 takım fana 3 tane 350 grm seramik le beraber sizce uygunmudur ?

Ne akvaryumu kuracaksınız? Ona göre değişir filtre malzemeleri. Mesela benim için biyolojik temizlik, mekanik temizliğin önündedir kaplumbağa akvaryumu için.

Kuracağınız akvaryuma göre alacağınız filtre malzemelerin azlığını çokluğunu söyleyebiliriz.

ben canlı doğuran akvaryumu kurucam 2 tane olucak birisi ana tank olucak diyeri yavrular için olucak

Canlı doğuran türler hakkında pek bilgim yok, sizi yanlış yönlendirmeyeyim; ama akvaryumunuz büyük olacaksa suyunu sürekli değiştiremeyecekseniz lav taşı alın filtrenize(durumunuzu iyileştirirseniz substrat daha iyidir) suyun berraklığı açısından zeolit ya da karbonda alın. Zaten mekanik temizlik için seramik halka alacakmışsınız. İsterseniz bahçe hortumunu küçük parçalar halinde kesip seramik halka yerine kullanabilirsiniz :)

Onun dışında pahalı ama ömürlük Eheim marka dış filtreleri tavsiye ederim.
Atman markası Çin malı olup, ucuz bir markadır, ben memnunum aklınızda bulunsun. :)

hım anladım aktif karbon kömür seramik sünger elyaf lav taşı alsam yeterli olur yani ? 70 cm 60 cm akvaryumlarım yani sularını devamlı değiştiremicem ve bu malzemelerin kullanım süreleri ne kadardır ?

Aktif karbonun kullanım süresi çok az bir iki aya yenilemek gerek. Subsratları iki ayda bir diş fırçası ile temizleyebilirsiniz . Elyafları da eskiyene kadar kullanabilirsiniz ama ucuz oldukları için 2 ayda bir değiştirin derim. Lav taşı ve zeolit kullanmadığım için yanlış bilgi vermek istemem. :)

Sedat kardeşim,
Eğer vanalardan kaçırıyorsa içindeki küçük conta denilen O'Ring'lerden kaçırıyordur.Yenisini Hidrolikçilerde yada rulman-hırdavat-keçe (v.b) satan yerlerde bulabilirsin. Rekorlardan kaçırıyor ise oraya da teflon bant sarıp sıkabilirsin.Filtre içi malzeme olarak lav taşı ,zeolit ,aktif karbonlu sünger ,elyaf,seramik halka kullanıyorum.Dün filtrenin içine bir bakayım dedim.Elyaflar erimiş gibiydi. Elyafları 1.5 ayda değiştirmekte fayda var.Lav taşı-seramik halka-zeoliti 3 ay da değiştirin diyor üretici firmalar . Ama akvaryumcular filtre içindeki yararlı bakteriler ölmesin diye 6 ayda bir filtre temizliği yapın diyor.Bu arada ben atman 3335 kullanıyorum memnunum da yeni filtre almak isterseniz tavsiye ederim.

Sedat Bey, isterseniz çiçekçilerden bambu alabilirsiniz. Kapluşlar hem bambuyu yiyemez hem de sudaki nitratı alır. :)

bu gün vana aldım 2 tane 20 tl verdim yarında filtre malzemelerini alıcam işte 2 adet daha vana alıcam sıkıntıyı giderdim şuanda iyi çalışıyor

filtre malzemeleri için petshoplardan alınan karbon,seramik vs. nin gereksiz olduğunu düşünüyorum.bunun yerine sünger ve elyaf kullanın gerçekten çok yararlı hemde maliyeti az

Seramik yerine hortum kesip kullanılabilir; ancak karbon maliyetli değil litresi 10 TL ve suyu berraklaştırmada gayet iyi. :)

Geri