Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mürekkep balığı kemiği ve yumurta kabuğu?

sulo43

Altın 1 Üye
geçen gün ınternetten murekkep balıgı kemiği aldım bunu toz halınde yemle bırlıkte vermemı onerdıler. ben kaplumbağalarıma yumurta kabugunu toz halıne getirip bu sekilde verıyordum. iki tozu karıstırıp verdim tabi vitamin damlatarak. bi zararı olur mu ? ayrıca vitamını her yemde mi vermelıyım yoksa haftada birkaç kez mi ? kaplumbağalar 4 cmden kucuk 3,5 cm falan.

Cvp: mürekkep balıgı kemıgı ve yumurta ?

2 üründe aynı işi yaptığı için yumurta kabuğu vermenize gerek yok.

Cvp: Mürekkep balığı kemiği ve yumurta kabuğu?

ikisinide karıştırdım verdim artık :)

vitamin haftada bir verilmeli.

her ikisi de aynı işi görür yalnız mürekkep tozu daha ufak ve yumuşak olur.

Mürekkep balığı kemiğide iki haftada bir verilmeli. Yumurta kabuğuna bencede kesinlikle gerek yok.

peki o zaman bu karısımı atayım. ufak bi tabağa yapmıstım zten. hep murekkep balıgı vereyim. peki 3,5cmlık 2 kaplumbagnn yemlerine kaçar damla damlatmalıyım. haftada bir ?

ya ben tetra reptomin ve turtle stick ek yem olarak gammarus kullanıyorum da. sabahlar 1er tane tetra reptomın oglen 1er tane gammarus aksamları 1 veya 2 tane de turtle stick versem. uygun mudur sizce ?

Toplamı kafa hacmi kadar verilmeli. Ana yem olarak reptomin daha iyi. Diğeri tercih edilen bir yem değil. Bir konuda günde üç değil iki öğün vermek daha uygun. 5 cm üzerinde tek öğüne düşülür.

diğerini petshop vermiştide onuda bitirmek istiyorum açıkcası. o zamn sabahları 1 tane reptomın aksamları 1 tane turtle stick ve gammarus versem nasıl olur ? toplam kafa hacmıne ulasmıs oluyor glıba

O boydaki kaplumbağa için daha ideal bir ölçü gibi gözüküyor.

yani bu ölçüler iyi olur mu ?

Ben o boydaki kaplumbağaya yaklaşık o miktarı veriyordum. Belki iki günde bir ufak bir gammarus daha eklenebilir.

anladım teşekkürler :)

Geri