Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Salam, sucuk,sosis verilir mi?

samet52

SKF Delisi
Merhaba arkadaşlar bilindiği üzere Rafi sadece karides yiyor 1 hafta hiçbirşey vermedim yine normal yemleri yemiyor yeni yem aldım tetra reptomin ve sera mineral onları da yemiyor ama karides versen hemen yiyor ve daha yavru en küçük boyutlarında şuan , acaba haşlanma çiğ veya kızartma hangisi ise salam sucuk sosis verilir mi kaplumbağalara ve de yiyeceği bitki (marul gibi ) ne önerirsiniz ?

Cvp: Salam,sucuk,sosis verilirmi?

Verilebilecek yiyecekler

Salam tarzı yiyecekleri nadiren ve tadımlık olarak verebilirsiniz ama kesinlikle sık veya fazla vermeyiniz.

Kaplumbağalarınız tek çeşit yem yiyorsa karidesle birlikte diğer çeşit yemleride atın karidesin kokusundan dolayı diğer yemleride yiyecek ve alışacaktır.

Byteorist' Alıntı:
Verilebilecek yiyecekler

Salam tarzı yiyecekleri nadiren ve tadımlık olarak verebilirsiniz ama kesinlikle sık veya fazla vermeyiniz.

Kaplumbağalarınız tek çeşit yem yiyorsa karidesle birlikte diğer çeşit yemleride atın karidesin kokusundan dolayı diğer yemleride yiyecek ve alışacaktır.

maalesef her yolu denedim karidesten başka bir şey yemiyor haşlanmış olarak salam verip hemen sonra yem vermeyi deneyeceğim

Ben tavsiye etmememe rağmen nadiren tavuk verenler var. Ancak bu konuda net söyleyeceğim haşlanması gerektiği. Çiğ yada kızartma kesinlikle uygun olmaz. Ayrıca buna alışırsa muhtemelen hiç yem yediremeyebilirsiniz.

Size gerekirse 15 gün aç bırakmanızı önermiştim. 1 hafatada vücutları rahat direndiği için hiç bir gelişme olmuyor. Hatta boşuna haftalık açlıklar yaşıyor. 15-20 gün hayvana karides vermenizi ve bünyesinin açlığa dayanacak hale gelmesini sağlayın. Daha sonra 15 gün aç bırakın. Bence 12 günden sonra yemeyi deniyecektir.

AEK' Alıntı:
Ben tavsiye etmememe rağmen nadiren tavuk verenler var. Ancak bu konuda net söyleyeceğim haşlanması gerektiği. Çiğ yada kızartma kesinlikle uygun olmaz. Ayrıca buna alışırsa muhtemelen hiç yem yediremeyebilirsiniz.

Size gerekirse 15 gün aç bırakmanızı önermiştim. 1 hafatada vücutları rahat direndiği için hiç bir gelişme olmuyor. Hatta boşuna haftalık açlıklar yaşıyor. 15-20 gün hayvana karides vermenizi ve bünyesinin açlığa dayanacak hale gelmesini sağlayın. Daha sonra 15 gün aç bırakın. Bence 12 günden sonra yemeyi deniyecektir.

önerinizi uyguluyorum fakat çok halsizleşti onun için yeni önerinizi uygulasam daha iyi olacak bir canlansa sonra 15 gün karides vermeyeceğim inanın çok stressliyim bu yüzden bir an önce 1-2cm büyümesini istiyorum

Vücut direncini ayakta tutmak gerekiyor. Vitamin vermelisiniz. Yemle veremeyeceksiniz. Suya damlatmak zaten etki etmez. Tek yöntem kaplumbağayı sudan çıkartıp damlayı ağzına vermek. Ağzını da açmanız mümkün olmayabilir. Tek geriye kalan yöntem kaplumbağayı elinize alıp başı yukarı gelecek şekilde tutmak, muhtemelen ağzına zorla şırınga sokmaya çalıştığınız için başını içeri çekecektir. Bu esnada başının bulunduğu bölgeye damlatın bir kaç damla. Orası vitamin dolacağı için bir nebze ağzını aralayıp içecektir. Buruna kaçarsa püskürtebilir. Bundan korkmayın ve endişe etmeyin.

AEK' Alıntı:
Vücut direncini ayakta tutmak gerekiyor. Vitamin vermelisiniz. Yemle veremeyeceksiniz. Suya damlatmak zaten etki etmez. Tek yöntem kaplumbağayı sudan çıkartıp damlayı ağzına vermek. Ağzını da açmanız mümkün olmayabilir. Tek geriye kalan yöntem kaplumbağayı elinize alıp başı yukarı gelecek şekilde tutmak, muhtemelen ağzına zorla şırınga sokmaya çalıştığınız için başını içeri çekecektir. Bu esnada başının bulunduğu bölgeye damlatın bir kaç damla. Orası vitamin dolacağı için bir nebze ağzını aralayıp içecektir. Buruna kaçarsa püskürtebilir. Bundan korkmayın ve endişe etmeyin.

benim kapluşumda bişi yemıyor..lütfen yardımcı olun.cok halsizleşti.sadece arada bir birazcık tavada pişirilen balıktan yiyor..birde dikkatimi çeken şey,sürekli kuru alandaki ışığın altına yatıyor.güneşe cıkardığımdada sürekli güneşlenıyor.acaba vucuttaki bir eksikliğimi gideriyor diye düşünüyorum..daha nekadar dayanabılırki açlığa?

RE: Salam,sucuk,sosis verilir mi?

Diğer yazınıza da kısmen cevap verdim. Ancak burada şunu belirteyim. Et vb ürünlerin tümü haşlanarak verilir. Buna kesinlille dikkat edin.

Metabolizması yavaşlamıştır. Tabi hasta olma ihtimalide var. Siz yem yememe sebebini araştırın ama vitamini zorlada olsa yukarıda yazdığım şekilde verin. Yemden uzaklaşma en zor konulardan biri. Sabır dilerim.

Cvp: Salam, sucuk,sosis verilir mi?

dün vitamini aldım içiremedim.bugunse sizin dediğiniz gibi tekrar denedim ağzını açtı ve tek bir damla damlatabıldim cok şükür.dünden beri balıkta yemıyor.zaten yağda pişirmiyordum.ama şimdiden sonra haşlayarak vereceğim.aslında yukarıda yazdığınız gibi bir süre açmı bıraksam diyorum ama buna dayanacak durumda değil.cunki balıklada doyasıya doymuyo.cok nadir arada bir yiyor bir ısırımlık...cok çaresizim:( bişeyler yapmam lazım.ne denediysem olmuyor.böyle göz göre göre eriyip didecekmi gözümün önünde:( teşekkür edıyorum yanıtınız için.

Geri