Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

Bu ağır eşyalar icin olan seyyar tekerlekli taşıma aparatlari var aslında onlari bir araştırın isterseniz, çekçek gibi, hem daha zarif hemde katlanabiliyor

Haklisiniz.Hep useniyorum alisveris icin gezmeye, nasilda 6 ayda 1 diye atliyorum.Ondan sonra da , aksilik cikarsa, gelsij agrilar gitsin agrilar =)

nasilsa 6 ayda 1

Bunun gibi bişey; http://www.amazon.com/Travel-Conair-Compact-Folding-Multi-Use/dp/B002CV8UXE/ref=pd_sim_sbs_229_5?ie=UTF8&dpID=31P7Qr%2BLXDL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=0VKKE119BAYEZ17GNXG1
Sadece dış filtre icin değil çoğu şey için kullanilabilinir aslında, da buralarda bulabilir miyiz acaba :)

Valla artik insanlar Çin'den falan siparis ediyor herseyi Ucuz ucuz getirtiyorlar

Kaplumbağaların bakımı temizleme uğraşında daha sıkıntılı aslında; dışkı bir yana potansiyel idrar makinaları. balıkların en kralının 1 ayda ürettiği amonyağı bizimkiler 1 günde belkide daha az zamanda üretiyor.

Balıklarda güzel bir ekosistem kurabilme imkanı var. Canlı bitkiler amonyak türevlerini tüketiyor ve yosunlanmayı önleyen vantuzlar, tabandaki kırıntıları temizleyen çöpçüler suyu süzen midyeler akvaryumu dengeye getiriyor.

Oysa kaplumbağalarda bütün yükü filtre taşıyor. Su kalitesini düzeltecek hiçbir şeyi yaşatmıyorlar. Sende sürekli filtre ve akvaryum temizliğiyle uğraşıp duruyorsun.

Bu açıdan baktığında akvaryum yavan duruyor görsel hiçbirşey yok. Sen kaplumbağaya kaplumbağa sana bakıyor. Kum, kök başka birşey yok akvaryumda.

Balığa göre kaplumbağanın tek artısı akciğer solunumu yapması. Elektrik gitti akvaryumda oksijen tükendi derdi yok.

O çek çeklerden piyasada var. Damacana ya da tüp altına konan tekerlekli ürünlerde var.

Neydi sizin lafiniz akvaryumu çöl olarak seviyor bizimkiler :) ocak ayında bitki için hazırlık yapıyordum da ısıtıcıyı bozunca kaldiydi, hazır havalar tekrar ısınırken tekrar bitki yetiştirebileceğim bir düzenek kurma niyetim var anubias, eledoa, su marulu, pistia vs gibi yetiştirip akvaryuma aktarayim, hillmisu da yesin. öle bi deneyeyim diyorum bakalim ne olacak

Cem cok komiksin. Karsilikli bakisiyoruz kupluslarla, evet =) Ama balikla da,boyle iletisim kurulmuyor

Col meselesine de koptum. Hakikaten ben de bitki pesindeyim ama onun da sonu belli gibi.Bunlara, arada sinir nobetleri geliyor.Bazen 15 gun bazen ayda 1.Bazen geldi mi bir kac gun suren. Ozamanlar yer yerinden oynuyor.Isiticiyi kafalariyla ziplatiyor, mangoyu boks minderi yapiyorlar, bitkinin zor bela tutunan zavali dallarini hasin sekilde cekistiriyorlar Hatta o an, acayip agresif ve resmen saldiri halindeler Beni bile takmiyorlar.Ondan sonra bir sure rahatlar. Idrari hic bilmiyorum Yeterki kurualana yapmasinlar.Eger farkedersem, islak peceteyle siliyorum

Yaa iste asil olay, gelmemeleri lazim.Allah'in buyuk derelerde vb yerlerde yasamasi icin yarattigi hayvanlari, biz,suni imkanlarla yasatmaya calisiyoruz O da boyle derme catma oluyor ve elimizde patliyor iste

Cvp: tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

Kaplumbağamı sevmek için elime aldığımda üzerime çişini yapana kadar ben bu hayvanların çiş yaptığını bilmiyordum. Suyu en çok kirleten şey bu sanırım.

Ele alındığında üstünden akan su %90 idrardır. Yine o birşey değil. Temizlik sırasında çarşaf serip odaya bıraktıp gitti parkeye ufak bamya kadar dışkı yaptı. Temizleyip odayı havalandırdığım halde koku sabaha kadar gitmedi. İçleri çürümüş bunların.

Hocam kaplumbaga hikayeleriniz cok komik, keske bir baslik acip espirili bir dilde paylassaniz bu kacis hikayeleri vs. cok  eglenceli  :D sizinkiler ayri bir cindolar benim zavallilar cok saf

Bugün 3-4 günlüğüne izmire geldim uşaktan çıkışta dağa çıkan yolda tam virajda bir kara kaplumbağası yoldan karşıya geçiyordu. Durup alayım diye koşturdum ama sakat ayağımda acı nüksedince topallayıp yetişemedim arkadan gelen çocuk virajı dönerken son anda farketti ama solunda aynı hizada araba olunca kaçamayıp üstünden geçti. Karterin altında ezilip sürüklendi ve arkadan havaya zıplayıp çıktı. Yanına giderken kafayı dışarı çıkardı ama yaklaşıp baktım. Üst kabuk kırılmış 10*10 cm kadar boşluk vardı. Kabuk dağılmış kan akıyordu. Kurtarırı yoktu alıp kenara koydum. Yola baktım ufak bir kemik parçası var gerisi arabaya saplanmış olmalı. Çocukta hemen durup sordu. İşi bitmiş dedim. Hayvanın gideceği yerde yok karşı taraf dümdüz kaya hangi akla hizmet çıkmışsa yola. Ağrı girip topallamasam yetişirdim dedim ama ben arabanın altında kalabilirdim. İki araba aynı anda çıktı. Nitekim hayvanı bırakıp tam döndüğüm anda kamyon arkasından bir araba fırladı. Bir adım ileri atmış olsam yada hayvanı bir iki saniye geç alıp kenara götürmüş olsam yine araba altına girecektim.

Böyle ilginç bir durum oldu. Ya ben ya kaplumbağa seçiminde kaplumbağa kaybeden oldu. Allah benden taraf oldu.

Allah korumus geçmis olsun buyuk risk almissiniz dikkat etmek lazim.

Cok gecmis olsun Cem,dedigin gibi belki de secimde sen kazandin. Ama cok uzucu bir hikaye.Gozunun onunde olmus hersey.Acaba lazer vb cozulur muydu?Cocuk da ilgilenmis ya.Yazik ya Ben cok etkileniyorum boyle seylerden =((( Yani diger hayvanlarda belki bu kadar degil ama bunlar daha korunmasiz geliyor bana, belki de baktigim icin hassasimdir

Ayagin duzelmedi mi buarada , ben gecti sandim

Ben bıraktığımda canlıydı ama yaşama ihtimali yok. Şimdi ölmüştür. Hayvan kül tablası gibi oyulmuştu. Birkaç metre öteden baktığımda çukuru görmedim ama üst plaka yüzülmüş gibi duruyordu kurtardı dedim ama yanına gelince baktım oyuk var. Ciğerleri gözüküyordu üst kas dokuda kabuk gidince yırtılmış. Sol tarafında arka ayak tarafına kadar boydan boya çatlamış kan sızıntısı vardı bayağı sağ tarafı kabuğu bir arada tutuyordu.

Yol üç şeritli ben sağ şeritten geçtiğim sıra solumdaki çizgideydi. Geçerken kabuğa girdi. Durup çıkana kadar kalktı devam etti. Yerinde dursa yine alırdım kurtarırdı. Orta ile sol şeritteki çizgiye yaklaştığında gitti. Arabası alçak olmasa yine kurtarırdı. Tam tekere denk gelecekti ortalayıp kurtarayım dedi ama hayvan büyük yükseklikte az olunca olmadı.

Benimde 2gun once basıma geldi.hala cözum bulamadim ama benimki kapagi ve ana kutuyu mandallıyoruz ya mandallarin oradan su akitiyor ama deli gibi durmadan.borularin geldigi yerden degil. Ayni yer mi Cem abi dogru mu anladim ? Ve aldigin seyin linkini atar mısın?

Bir de o ringi nasil cıkarabilirim?

Evet aynı yer, tamiri mümkün değil herşeyi denedim olmuyor.

Sorun O-ringten geliyor. O-ringi cımbız gibi ince birşey ile yerinden kaldırıp çekip çıkarıyorsun. Ben pasifik petten almıştım. Şeffaf olanlarından al. Çap olarak orjinalinden geniş. Kapağı ittirdiğin gibi rahatça oturuyor. Herhangi bir siteden alabilirsin. Modellerin kapak çapı farklıdır. Hangi modeli kullanıyorsan onun contasını al.

5. sayfadaki giris borusunun tepsinden gelen tislamaya ve hava kacirmaya cozum buldum ama alinti yapamiyorum.

O kismi bir kez elektrik bandi ile sardim. Suan hicbir sorun yok.

Geri