Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

RE: tetra ex 1200 dış filtre kafa contasından su kaçırmaya çözüm

Bu arada; alali 1,5 yil olacak.Garantili degil mi bunlar?

Garantisini bilmiyorum.

Sepetsiz kacirmamasina ne diyorsun?

Okudum simdi, yazmissin
Babam, sivi conta vs bisiler diyor.Ben anlamam.Denesin mi?

Bir de bu dpldurdugum akvaryum suyu, filtre olmadan ne kadar zaman idare eder?

190 lt falam eklemistim.Tumu 250 ama tepede bosluk da var

Bu arada filtreyi bos sekilde calistirdim su ziyan olmasin diye. 13 damla falan da metilen damlattim. Yasanilan aksakliklar yuzunden,filtr uzun sure calismayinca, suyun 40 litresindeki eski yararli bakteriler zaten meftah diye dusundum.Bari suyu dezenfekte edeyim dedim

Senin contan Tetra orjinal mi?Nette 15-17 civari.Seninki nedem pahali?Link var mi?

Metilene gerek olmadığı gibi çok da damlatmışsın. Ben iç filtre ile 3 gün çalıştırdım. Sıvı conta vazelin hiçbiri işe yaramaz. Riskede girilmez ki başından geçti.

Conta yan sanayi iyiki de öyle. Daha güzel eskiden kapağa vururdum otursun diye şimdi bastırıp kapıyorum iş bitiyor.

Gitti gidiyordan aldım. Firma ismini yazmıştım. Konuda. Yanında silicon sıvıda var.

Her yerden ucuz diye alma. Bir kaçına baktım hoşuma gitmedi firmalar.

Ne tur bir risk?Sivi conta ile halleden olmus ama herseferinde tekrar mi yapmak lazimmis ne?

Peki yeniconta daha kalinken, nasil daha kolay kapatiyotsun filtreyi?

Valla cok sogudum Tetra'dan?Zaten o sepet gecme yeri cok kotu. Diger filtrelerde de su kacirma ve sepet gecme kismi ayni mi?

Hayvanlari atayim mi 1 gun dolunca?Yoksa kapta mi devam etsinler (insallah ki) kurulumu sorunsuz yapana dek.

Marka yazmsdigi icin sordum,firmayi yazmissin evet.

Ben de ayni yerden Tetra yem almistim.Uygun fiyatli ve ileri tarihli idi.Ywlniz bakinca Tetra marka buluyorum,snin yan sanayiyi bulamadim.
Orjinal de Atakan'a gelmis
Yalniz ben bu is olursa; seninkinden yedeklerim bir kac tane.Kargo da ucretsiz olur ki madem omur boyu lazim bu.

Bir de malzemeleri plastik bi yuzeye yaydim yikayip.Kurumadilar ama kuruyorlar.Sonra yine yikayip koymam sorun olur mu?Hepsi yeni;lav dnitrate clearmec

Hayvanlar dursun akvaryumda. Eleman siparişi geç gördüğü için uzadı. Yoksa bir günde geliyor. 3 küsür kargo parası verdim önemli değil.

Orjinali bırak bundan al. Kalın olduğu için tek hamlede vakumlayıp sıkıyor. Fazla alma bekledikçe elastikiyeti gidiyor.

Sıvı conta yapıştırıcı gibi yapıştırdıktan sonra sökmesi dert. Bir de temizliyorsun.

Ben bu biterse direk jbl pro filtre alıcam. Hatta 800 tl'yi gözden çıkarmıştım. Sorun halloldu.

Filtre ve malzemeler açık vaziyette dursun yoksa kokmaya başlar. Temiz yere koyarsan yıkamana gerek yok ama filtreyi çalıştırdıktan sonra yarım kova kadar suyu hortum ucundan al. Tortu pislik ne varsa çıksın.

Kolay gelsin islerinde.Torbadalar ama aciktalar.Sorun olmaz o halde.

Ama dun unuttum ilk cikan suyu almaya

Cvp: tetra ex 1200 dış filtre kafa contasından su kaçırmaya çözüm

benim aldığım conta bu. ama bu firmadan almadım aldığım yerde kalmamış
mailto:/Tetratec-EX-1200-Dis-Filtre-Yedek-Kafa-Contasi,PR-7723.html

Sagol.Ama marka yine Tetra diyor bunda.

Sorun halloldu.Cem'in bu konusu cok onemli ve faydalı. İlla ki herkesin basina gelecek bir sorunmus.Tesekkurler Cem.

Cem yalniz,su hala tamamen berraklasmadi.Normalde, ilk kumlari koyup gozgozu gormediginde bile(ilk akvaryumu aldigimda) gecenin sabahina duzelmisti. Simdi neden duzelmedi dersin?

Su hala berraklasmadi tamamen.Bulaniklik yada sarimsi degil.Su temiz ama beyazimsi bir renk.Neden olabilir? Lav,Denitrate,Clearmac,Seramik icinde ve hepsi yeni.

Sepetlerin her birindeki elyafı tam sabitleyip sepetleri tam oturttun mu ?

Özellikle üst sepetin en üstüne elyaf koyacaksın. O beyazlık denitrate veya sinterlenmiş tip seramik kullandıysan bunlardan kaynaklı olabilir. Bunlardan ise birkaç güne geçer.

Denitrate ve Lavi onceden de kullandim, hic yasamadim.

Seramik de.Tetra'ninki.

4 gun oldu. İlk 2 gun cok yogundu ama 2 gundur sabit.

Elyaflar var ama bosluklara tikmis olabilirim.Yani dumduz kare degil de.Cunku dumduz de sigmadi.

O zaman sudan kaynaklı bir durum olabilir.

Onu yazmamisim.Suyun 3-4 unu rahat yenilemistim.Yalnizca 1 gun filtresiz, 1 gun de bos sepetli calismisti.

Dinlenmemiş sudaki fazla klor beyaz görüntü verir. Bir iki gün bekle değişmezse filtreyi açıp malzemeleri yıka elyafı gerekirse yenile.

Cem selam Benim buralarda bir konuda yorumlarim vardi ama silinmis sanirim. (Agustos 14)

Hatirlar misin bilmem; giris borusunu hafif oynatinca veya bir cisimle destekleyince, fisfisfis yapiyordu. Ve filtre, hava girmis gibi cosuyordu.Ama sen, yanlis oldugunu soyledin ve duzeltmistim.

Simdi ise, kendi kendine o hale geliyor.Bastoriyorum ediyorum ama dayanmiyor. Suyun tam disina ciktigi yerde,2 contali kisimda sorun.Gevsek.Seninki de oyle mi?Acaba conta degissem duzelir mi?

https://m.youtube.com/watch?v=JU5ALroDAd0

O boruları birbirinin içine tam geçir. Videodaki gibi oynatınca hava boşluğu açıyorsun.

Diğer iki contalı dediğin muslakların orası mı ?

Geri