Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

Geciriyorum, ceviriyorum ama maalesef.Yalama mi oldu nedir.Yaa gecen gece 4'te, bugun de sabah 8'de cortladi.Hele bugun ustuste 5 kez kalkip duzeltmisimdir

Yok yaa ordaki contayi diorum.Cikis borusunun tepesine bak.Suya batan uzun sapli kismin yukarda,su disinda kalan kismi.

Orda icice gecen borularda conta yok mu sende?Ben mi oraya koymusum acaba?

Pardon.Giris borusunun tepesi.

Su emiş tarafında iki boru arasında uzatıp kısaltmak için bir conta var. Bende bir sıkıntı yok. O kadarda hor kullandığım halde. Oyuğundan mı çıkardın yoksa.

Kafa contası ile sıvı silikon vermişlerdi ya onu üzerine sür yada hırdacatçıya götür yeni conta taksın. Musluk içi salmastra contası uyar.

Aa o yapiskani unuttum ben.Peki zarar vermez mi, icten su geciyor?
Evde degilim, gidince bakacagim kac tane contalamisim.Sende yok galiba.

O contanın taze kalmasını sağlar bir tane conta var

mailto:/RknYyZ

Sende bu 2 conta takili degil mi?Giris borusunun yukarsi bu.Ses yapan baglanti yeri

Bende bir tane var zaten su için bu contalı olanı aşağı takacaksın sen üste mi taktın. Niye su dışında o

Bir tane de aşağıda contalı olan var,içiçe geçende. Acaba bu contalar buranın değil miydi?Ama başka uygun yer bulamadım, buraya taktım

Dirsek>normal boru>contalı içe geçen boru>uçtaki elek düzen böyle sen nasıl takmışsın anlamadım. Kitapçıktan resimlerine bak. Başka contalı boru yok. Bir tane var. O contalar yedek. Ben musluk aparatını kilitleme tırnaklarını kırdığım için kapağa geçen kısıma taktım. O aparatı tutuyor.

O dedigin muslugun, fazla cikan 2 contasi degil mi?Hani ilk sene tartismistik uzun uzun, bu ne diye?

Bende ondan ayri 2 conta daha cikti.Ben de o boruya uyuyor diye oraya taktim.

Yeni ex1200 , seninki eski mi acaba?

mailto:/57DQRz Bu en alttaki ilk gecmeli yer.Contasiz.

mailto:/o3OkAX Burasi orta kisimdaki ek yeri.Usteki vantuzun ordaki gecme kisminda 1 conta var

Onceki ilk yazismadaki en ust kisimda da, belirttigim gibi 2 conta var

Senin kurulum da boyle degil mi anlamadim ben

Orta kısımda olacak işte sen üstekine takmışsın o zaman.

Orta kısımda zaten var. Demek ki 2 tane de yedek çıkmış veya doğru takmışım. Orda bir bolluk vardı ve ben de oraya taktım. Ki hala da var.

Borular sıkıdır. Bolluk olan yer yok. Sen yanlış parçaları takmış olmayasın su emiş ile su veriş dirsek parçalarını

Valla sanmiyorum ancak maximum 1 aya, buyuk filtre temizligi var. O zaman yikarken, tek tek dener yine yazarim.Cunku, hem fotoya bakarak hem de deneyerek taktim diye hatirliyorum.

Bolluk asiri degil ama var.Zaten o yuzden de, o fisfislamayi zor zaptediyorum

Yani bizim asil konumuz.

Demek sende o contalardan yok..Acaba borularimizda da farklilik mi var?

İkisi karismis olamaz kanimca.Simdi diger boruda, zaten 3 benzer boy parca var.Yani uymazdi ki o zaman. O mesela gayet sıkı.Hatta birbirine zor geciyor biri.Ama bu taraf oyle degil.

Cvp: tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

Benim Tetra 1200'de su kaçırıyordu. Yukarıda anlatılanların hepsini yaptıktan sonra da devam etti. Çözüm filtre kafasının ana O ringini değiştirmek oldu. Eski O ringler siyah ve sert silikondan. 

Yeni O ringler seffaf yumuşak silikondan ve paketin içinden silikon yağı da çıkıyor. 

Sızıntının önüne geçemeyen arkadaşlarla paylaşmak istedim.

Kafa contası o, O ring conta. Kendi orjinalleri şeffaf olana göre ince ve sert. Bunu kendileri de biliyordur muhakkak ama bu tip contayı niye kullanıp yenilemezler bilmiyorum. Firma kendini kötü duruma sokuyor.

Eskiden kapağı vura vura oturtuyordum şimdi parmakla ittirmem yetiyor. Yumuşak olmasının avantajı da bu.

Cvp: RE: tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

cem' Alıntı:
Kafa contası o, O ring conta. Kendi orjinalleri şeffaf olana göre ince ve sert. Bunu kendileri de biliyordur muhakkak ama bu tip contayı niye kullanıp yenilemezler bilmiyorum. Firma kendini kötü duruma sokuyor.

Eskiden kapağı vura vura oturtuyordum şimdi parmakla ittirmem yetiyor. Yumuşak olmasının avantajı da bu.

Yedek parça satışı her zaman daha karlıdır. Her alanda böyledir  :D . Ben silikon yağıyla yağlayıp taktım su üstünde yağ tabakası oluştu. Bir dahaki temizlikte yağlamadan takacağım bakalım ne olacak.

Ben onu kullanmadım. Onu sanıyorum conta sertleşmeye başladığında çıkarıp yağladıktan sonra bir süre bekletip, sildikten sonra takıyorsun. bu bekletme en azından bir gün olmalı diye düşünüyorum.

Yapistirmak icin degil mi?Ben, yapistirma ile ugrasmayacagimdan, evde bir yere firlattim.

Evet Tost, ayni sey basima geldi.Hep sepetlerde sorun var diye, gece yarisina kadar ugrastim. Cem, tavsiye verince, hemen aldim ve coksukur sizinti bitti.Konulardan birine yazdim ama hangisine bilmiyorum

Cvp: RE: tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

cem' Alıntı:
Ben onu kullanmadım. Onu sanıyorum conta sertleşmeye başladığında çıkarıp yağladıktan sonra bir süre bekletip, sildikten sonra takıyorsun. bu bekletme en azından bir gün olmalı diye düşünüyorum.

O ringler için kullanılan silikon yağı genelde contayı şişirip olası kaçakların önlenmesinde kullanılıyor. Biz dalış yaparken housing'in contasına silikon yağı sürüp öyle koyardık makineyi içine. 

Conta sertleştikten sonra yenisini kullanmak gerekiyor. Ben ilk siyah contaya sürmüştü bir işe yaramamıştı.

berrakerkin' Alıntı:
Yapistirmak icin degil mi?Ben, yapistirma ile ugrasmayacagimdan, evde bir yere firlattim.

Evet Tost, ayni sey basima geldi.Hep sepetlerde sorun var diye, gece yarisina kadar ugrastim.  Cem, tavsiye verince, hemen aldim ve coksukur sizinti bitti.Konulardan birine yazdim ama hangisine bilmiyorum

Yok, contanın şişmesi için sürülüyor.

O halde gerek yok conta nerdeyse orjinalinden bir milim kalın.

Geri