Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni kuru alan ve tamir

kawabanga

Bronz 5 Üye
akvaryumumun arka camının üst köşesinde kırık var buna içeriden ek parça yaptırmayı düşünüyorum normal silikon kullanılsa problem olur mu küçük bir bölge birde kuru alan yaptıracağım camcıya akvaryumun üstünde portatif olsun istiyorum istediğimde söküp temizleyeyim diye sizce problem olur mu
0191AD.png
ALWLP7.png
dPmPEZ.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
O köşeye dikdörtgen biçimde kırık kısmı her köşesinden 1-2 cm geçecek kadar bir parça cam yapıştırabilirsin. Olası çatlak olursa yürümez. Silikon o bölge kuru nokta ise yani su değmiyorsa silikon farketmez. Bu mutfak, banyo silikonunu da kullanabilirsin. Islak yüzeyde silikon tutmaz. Kurutup yapıştıracaksın.

Verdiğin ölçülerdeki kuru alan 12-13 cm kabuk boyu üstündeki hayvana dar gelir. Benim kuru alan gibi yap. Rampa yanlarına camda yaptır ben sonradan yelpaze biçiminde cam koydurdum.

mailto:/forum/konu-akvaryum-ustu-kuru-alanim.html

Akvaryumun en*boy ölçüsü nedir ve cam kalınlığı kaç mm ?

Cvp: yeni kuru alan ve tamir

cem' Alıntı:
O köşeye dikdörtgen biçimde kırık kısmı her köşesinden 1-2 cm geçecek kadar bir parça cam yapıştırabilirsin. Olası çatlak olursa yürümez. Silikon o bölge kuru nokta ise yani su değmiyorsa silikon farketmez. Bu mutfak, banyo silikonunu da kullanabilirsin. Islak yüzeyde silikon tutmaz. Kurutup yapıştıracaksın.

Verdiğin ölçülerdeki kuru alan 12-13 cm kabuk boyu üstündeki hayvana dar gelir. Benim kuru alan gibi yap. Rampa yanlarına camda yaptır ben sonradan yelpaze biçiminde cam koydurdum.

mailto:/forum/konu-akvaryum-ustu-kuru-alanim.html

Akvaryumun en*boy ölçüsü nedir ve cam kalınlığı kaç mm ?
akvaryumu kurutup boşaltıp yapıp 1 gün bekleteceğim küçük bir bölge ama normal şeffaf silikon su değerse zehirleme yapar mı? Aslında ben akvaryumu büyütüp öyle yaptırmayı düşünüyordum ama öğrenci evindeyim ve ev 1+1 çok küçük o yüzden seneye okulum bitince memleketimde büyültürüm seneye kadar idare ederim diye düşünmüştüm akvaryumun eni 20 cm boyu 45 cm yüksekliği 35 cm cam 0.5 mm 

İki gün beklese iyi olur hem biraz sertleşsin hem de kokusu gitsin. Ufak bir parça silikonun o kadar zararı olmaz. Ama koku bayıltır. Kurumasını hızlandırmak için saç kurutma makinesi ile kurutabilirsin. Açıkta kalacak kısım fazla değil.

Akvaryumun ufak olması birşey değil. Cam çok ince. Bu cam üstü kuru alanı yaptırdığında hayvanlar panikleyip hızlı indiğinde karşı cama vurup çatlatabilir. 10 cm kabuk boyundaki bir hayvanın kabuğu çatlatabilir. Kaldı ki 5 mm'lik cam akvaryum üstü kuru alanı taşımaz.

cem' Alıntı:
İki gün beklese iyi olur hem biraz sertleşsin hem de kokusu gitsin. Ufak bir parça silikonun o kadar zararı olmaz. Ama koku bayıltır. Kurumasını hızlandırmak için saç kurutma makinesi ile kurutabilirsin. Açıkta kalacak kısım fazla değil.

Akvaryumun ufak olması birşey değil. Cam çok ince. Bu cam üstü kuru alanı yaptırdığında hayvanlar panikleyip hızlı indiğinde karşı cama vurup çatlatabilir. 10 cm kabuk boyundaki bir hayvanın kabuğu çatlatabilir. Kaldı ki 5 mm'lik cam akvaryum üstü kuru alanı taşımaz.

hadi ya çok sağol abi taşısa iyi olurdu zıplayıp vurma ihtimali yok ama kuru alanı taşıyıp taşımayacağını düşünmemiştim

O akvaryumla hiç uğraşma. Petshopları dolaş. Fazla yer kapladığı için akvaryumda kampanya yapan çıkabilir. Bazıları işe yaramaz dandik ekipmanlar ile kakalamaya çalışır. Boş akvaryum pazarlığı yap. Ucuza kapatırsın. Şöyle 80*35*48h ölçüde bir akvaryum uygundur.

Hayvanlar kaç tane kabuk boyları nedir ?

2 tane abi birisi 6.5 birisi 7 cm dediğin de doğru abi cam kalınlığı ne kadar olsun neye dikkat edeyim araştırmalara başlayayım letgoya falanda bakarım

Cam kalınlığı bu hacim hazır akvaryumlarda 6 mm dir. Dediğim ölçüdeki akvaryum iki sene çok rahat götürür.

Buna akvaryum üstü akvaryum kullanırsan taban rampa 6 mm cam yan camlar 5 mm camdan olacak. Turtle bank veya turtle pier kullanabilirsin. Medium ölçü olur. Bank exo terra marka olacak. NMC marka uyduruk çin malı kullanışlı değil. Birde kenarlardan vantuz desteği lazım. Mıknatıslar atar. O köşelere denk gelen kısımlara paket bandı ile mukavva yapıştırırsın. Suyu yükseltme olanağın olur.

kawabanga
Splinter
su kaplumbağası

su kaplumbağası

su kaplumbağası

su kaplumbaağası

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ağzı düz cımbız ile en üst plakaları yokla. Kenarından hafifçe içeri doğru ittirince atar. Çok yoğun katmanlaşma mevcut. Bu büyürken esneme payı bırakmayacağı için büyürken çukur yada bombeleşmeye neden olur. Ki yan bölgelerde iç bükey bir durum var. Mango kökü yok ise mutlaka al.

Dün gece mesajı okur okumaz yaptım çok çabuk büyüdüler onla ilgili sanıyordum mangoyu da bugün hallederim akvaryumda kaşıyabilecekleri aksesuarlar var ama plastik demek ki ondan işe yaramadı teşekkürler

Geri