Türkiyenin İlk Ve Tek Su kaplumbagası Bilgi Paylaşım Platformu
onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( - Baskı Önizleme

+- Türkiyenin İlk Ve Tek Su kaplumbagası Bilgi Paylaşım Platformu (http://sukaplumbagasi.com/forum)
+-- Forum: Genel (http://sukaplumbagasi.com/forum/forum-genel)
+--- Forum: Genel (http://sukaplumbagasi.com/forum/forum-genel-8)
+--- Konu Başlığı: onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( (/konu-onlar-buyudukce-benimde-endisem-buyuyor.html)

Sayfalar: 1 2

onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( - castiel - 13-09-2010

sevgili değerli üyeler benimkiler yani fizik kimya ve minik gitgide büyüyor bunun neresi kötü derseniz ailem sorun etmeye başladı bu yaz tatil yerinde baya çektirdiler benim için sorun değil ben her türlü fedakarlığı yaparım ama annemler verelim espirisi bile yapmaya başladı x/ tabi öyle bişi mümkün değil artık onlar benim çocuklarım oldu.

ablamla şöyle bi tartışma yaptık "bunlar akvaryuma sığamıcak kadar büyüdüğünde napçan?" dedi.tabi ben hala beslemekten yanayım ama bisorun var yaz tatillerinde okadar büyük hallerini nasıl götürcem Frown ablam onları göle bırak hem mutlu olurlar diyo ama ben tam tersi düşünüyorum onların doğal ortamı orası tamam ama artık akvaryumda büyümüşler alışmşlar orda hemen ölürler gibi geliyo benimkiler daha önündeki yemi göremiyo illa elimden yicek x/ tabi bide gölün sıcak olması lazım e petshopa vermek en son yapılcak şey.daha var o günlere ama şimdiden endişeleniyorum sizin fikrinizi merak ediyorum 1

RE: onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( - MissSevda - 13-09-2010

kaplumbağa sayısının 3 olması biraz sıkıntılı olabilir ama sana belki sevineceğin birşey söylüyüm kaplumbağalar hemen 2 - 3 senede 30 cm olmazlar. Hatta çoğu kaplumbağalar akvaryum ortamında 20 cmde takılı kalırlar. Tabi dediğim gibi kaplumbağa sayısının 3 olması sıkıntılı olabilir çünkü 3 metrelik bir akvaryum alman gerekir ki tartışmasınlar. Senin vermen biraz daha zor olacak, biliyorsun benim durumumu akvaryum yasaklanıp saklama kabına mecbur kalmışlardı. Sonra işte tatile gitmeden birgün önce vermem dahada kolay oldu. Üzücü olacak ama bence tek beslemen senin için en iyisi olabilir ve ailen için tabi ki.

RE: onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( - castiel - 14-09-2010

diyelim tek beslemeye karar verdim diğer ikisini ne yapcam? FrownFrown

RE: onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( - bahar2001 - 14-09-2010

alım satıma verebilirsin vea iade edersin istemiyorsanda bakarsın

yok iade en son yapcağım şey x/ alım satım olabilir evet ama istemiyorum galiba bakacağım xD

RE: onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( - MissSevda - 14-09-2010

Bakmak isteyen bilinci insanlarda var anlaşırsın verirsin. Ileriyide düşünmek gerek inş işin kolaylaşır.

evet bende o yüzden şimdiden düşünüyorum tamam teşekkürederim 1

RE: onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( - MissSevda - 14-09-2010

Şuan halen sendeler tadını çıkar. Herşeyi yap diyecem ama kaplumbağayla fazla birşeyde yapılmıyor 1 bol bol resim çek videoya çek. Onlar gidene kadar hergün bu son gün olabilir deyip yanlarında ol. Hatta yanlarında yat 1

hehheheh 1 ailem iyicene delirdiğimi düşünürdü artık 1 ben onları severken her annemmm diyişimde garip bakıyolar çünkü 1 ama akrabalar çok sevdi onları beni aratmadılar şimarttımda geldim vala XD

RE: onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :( - istiridye - 14-09-2010

Valla benimde 3 tane var

Tatlıbelalar1 Napıcam hiç bilmiyorum.