Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

13 yildir besledigim 3 kaplumbagam var fakat bircok seyi yanlis yapilmisim

Cvp: 13 yildir besledigim 3 kaplumbagam var fakat bircok seyi yanlis yapilmisim

Bakamayacaksan Darıca'ya gönül rahatlığıyla verebilirsin ancak şuan alabileceklerini sanmıyorum çünkü kış uykusuna yatma zamanları Darıca kış uykusuna yatırıyor kaplumbağları,senin kaplumbağan daha önce yatmamıştır sanıyorum onlar bu riski göze alamazlar önümüzdeki yaz başında götürürsen alacaklardır.Kabuk boyuda oradakilerle kıyaslandığında çok küçük değil rahat adapte olur.
Bu arada Cem abi kaplumbağalar Darıcada kapalı alandalar :D

Bu arada söylemeyi unutmuşum eğer doğaya falan salmayı düşünüyorsan yapma.Eğer res ise baskın tür olarak civardaki yerli türleri telef edebilirler.

okan sadece taş üstünde kaplumbağaları çekmişsin. benim yorumda o kadar bilgi ile oldu. :smile:

Doğru söylüyosun abi benim hatam özür onu hiç düşünmedim :D

özür dileyecek ne var bir dahakine geniş plan çekersin olur biter. :smile:

İste yeter abi ayıp ettin :D

Ya okan abi ben fotograf goremedim buraya mi ekledin neyse dogaya salmak zaten asla teyzemler sal burda mansete filan diyordu bende olurmu filan diyodum zaten de darica olmuyormus ki ben arayip sormustum su kaplumbagasi yok hayvanat bahcemizde demisti

mailto:/forum/Konu-darica-dan-guzel-kareler.html?highlight=darıca
Burdan bakabilirsin fotoğrafları incele göreceksin aşağılarda.

Geri