Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

!!!

TOTO

Yeni Üye
Su kaplumbağam beş, altı gündür yemek yemiyor kuru alanda sadece uyuyor ağzını açıp kapattığında burnundan baloncuk çıkıyor kabuğunda beyazlıklar var acaba kaplumbağamın nesi var lütfen yardımcı olur musunuz.

Merhaba,

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Hayvanın ağız açıp kapama sıklığı nedir?

Hayvana akvaryumda mı bakıyorsunuz plastik kapta mı?

Isıtıcı lamba ve su ısıtıcınız var mı? Su ısısı 26 derecenin altında mı?

Hayvan akciğer enfeksiyonu olmuş. Eczaneden genta ya da gentagut göz damlası alın.

Merhaba,

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Ağız açıp kapama hareketini ne sıklıkla yapıyor?

Hayvana akvaryumda mı bakıyorsunuz plastik kapta mı?

Isıtıcı lamba ve su ısıtıcınız var mı? Su ısısı 26 derecenin altında mı?

Hayvan akciğer enfeksiyonu olmuş. Eczaneden genta ya da gentagut göz damlası alın.
2.30 cm kabuk boyu

Ağız hareketleri çok olmamakla birlikte arada bir yapıyo

Plastik kapta şuanlık

Hayır maalesef yok

Bir süredir uyanmıyo temas edince hareket ediyor ilacı nasıl kullanıcam acaba

O kaba ölüm kabı deriz. Bir an önce minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litrelik düz dikdörtgen akvaryum alın. Ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Bu akvaryum ölçüsünü saptayın ona göre filtre ve su ısıtıcı bakalım.

Lambayı hemen alın. Bu konuda gerekli bilgi var.

Kuru alanla ilgili olarak bu konuyu inceleyin.

Akvaryumu alana kadar kabı kalorifere yakın koyun.

İnternetten ya da petshoptan deep fix reptivit vitamin damla alın. Cem bey kullanımı hakkında gerekli bilgiyi verir.

Hayvana haşlanmış yumurta akı ya da birkaç dakika haşlanmış kıyma vermeyi deneyin.

İlacın kullanımı hakkında Cem bey gerekli bilgiyi verir.

O kaba ölüm kabı deriz. Bir an önce minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litrelik düz dikdörtgen akvaryum alın. Ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Bu akvaryum ölçüsünü saptayın ona göre filtre ve su ısıtıcı bakalım.

Lambayı hemen alın. Bu konuda gerekli bilgi var.

Kuru alanla ilgili olarak bu konuyu inceleyin.

Akvaryumu alana kadar kabı kalorifere yakın koyun.

Deep fix reptivit vitamin damla alın. Cem bey kullanımı hakkında gerekli bilgiyi verir.

İlacın kullanımı hakkında Cem bey gerekli bilgiyi verir.
Tamamdır teşekkür ederimm

Biran önce büyük yuvaya geçip su ısıtıcısı ve ısıtma lambası almanız lazım. Efenin dediği gibi vitamini alın.

Bunların dışında antibiyotik verilmesi gerekebilir. Antibiyotik olarak genta kullanıyoruz. Admin bakınca antibiyotik hakkında daha iyi bilgi verir.

Foruma hoşgeldiniz.

2,30 dediğiniz 2,5 cm kabuk boyu mu?

Foruma hoşgeldiniz.

2,30 dediğiniz 2,5 cm kabuk boyu mu?
Öncelikle merhaba
2,5 cm evet konuk boyu
Kaplumbağa'mı benden daha iyi bakabilecek olan birine verdim malesef bana satan kişi beni bu şekilde bilgilendirmediği için bilmiyordum bu kadar masraflı olduğunu da bilmiyordum keşke baka bilseydim umarım kaplumbağam yeni yerinde mutlu olur yardımınız için teşekkür ederim...

Öncelikle merhaba
2,5 cm evet konuk boyu
Kaplumbağa'mı benden daha iyi bakabilecek olan birine verdim malesef bana satan kişi beni bu şekilde bilgilendirmediği için bilmiyordum bu kadar masraflı olduğunu da bilmiyordum keşke baka bilseydim umarım kaplumbağam yeni yerinde mutlu olur yardımınız için teşekkür ederim...
O kaplumbağa hasta. Verdiginiz kişiye gerekli bilgilendirmeyi yaptiniz mi bakımı hakkında.

Petshoplar hayvanları ticari mal olarak görür. Amaçları satış yapmaktır.

Evet bana dediklerinizi ilettim kendisi bizzat ilgileneceğini söyledi

Kesinlikle katılıyorum.

Geri