Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 adet kaplumbağa

Demiirnurcan

Yeni Üye
Bir akrabamım yakını hamile olduğunda bakamadığı için yer arıyordu. Kaplumbağalar küçük cam kabın bakıyorlardı. Ben de o hallerine dayanamıyıp 1 senelik bakımını üstlendim. 1 sene dolduğunda ise almayacaklarını söylediler. Akvaryumlarını koyduğum oda fazla güneş alamıyor ve bu kaplumbağalar için bir şey değil, hatta kış süresinde sırtlarında beyazlık oluştu muhtemelen yazın güneşle birlikte kabuklarını dökeceklerdir. Şimdi onlara bakabilecek yeni birilerini arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• leo-min.jpg
    leo-min.jpg
    881.6 KB · Görüntüleme: 10
  • leo1-min.jpg
    leo1-min.jpg
    804 KB · Görüntüleme: 9
  • mic1-min.jpg
    mic1-min.jpg
    839.8 KB · Görüntüleme: 7
  • mic-min.jpg
    mic-min.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 7
Kuru alan için ısıtma lambası kullanıyoruz su 28; kuru alan 32 derece olacak.

Hayvanların cinsiyeti, kabuk boyları, şehir, yanında verilecek ekipman, malzeme vs. varsa onların belirtilmesi sahiplenilmesini kolaylaştırır.

Cvp: RE: 2 adet kaplumbağa

cem' Alıntı:
Kuru alan için ısıtma lambası kullanıyoruz su 28; kuru alan 32 derece olacak.

Hayvanların cinsiyeti, kabuk boyları, şehir, yanında verilecek ekipman, malzeme vs. varsa onların belirtilmesi sahiplenilmesini kolaylaştırır.

Erkek olan 11 cm. Dişi olan 10 cm. 
İstanbul Asya yakasındayım. 
Akvaryumu belirli bir ücret karşılığı vermek istiyorum, iç filtresi ve ısıtıcısı ile beraber.

Ekli dosyalar

• aqu.jpg
    aqu.jpg
    610.7 KB · Görüntüleme: 8
Cvp: 2 adet kaplumbağa

İletişime geçebilirmiyiz numaram 05512046618 sahiplenmek istiyorum

Cvp: 2 adet kaplumbağa

Demiirnurcan' Alıntı:
Bir akrabamım yakını hamile olduğunda bakamadığı için yer arıyordu. Kaplumbağalar küçük cam kabın bakıyorlardı. Ben de o hallerine dayanamıyıp 1 senelik bakımını üstlendim. 1 sene dolduğunda ise almayacaklarını söylediler. Akvaryumlarını koyduğum oda fazla güneş alamıyor ve bu kaplumbağalar için bir şey değil, hatta kış süresinde sırtlarında beyazlık oluştu muhtemelen yazın güneşle birlikte kabuklarını dökeceklerdir. Şimdi onlara bakabilecek yeni birilerini arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

izmirdeyim hatay semtinde yerim müsait..sizin için de uygunsa ben bakarım :)

0544 624 27 51

Geri