Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 Adet Kaplumbağam var. Birisi diğerinin yemeğini yiyor.

Veysel

Bronz 4 Üye
Merhabalar, daha yeni kaplumbağa sahibi oldum. 2 adet yavru kaplumbağam var. Birisinin yemek yemediğini fark ettiğimde alışma süreci olduğunu düşündüm. Fakat biraz daha incelediğimde diğer kaplumbağamın diğerinin yemini yediğini ve yem yemeyen kaplumbağanın halsiz olduğunu fark ettim. Bu konuda bana yardım edebilecek/bir fikir verebilecek birisi varsa çok mutlu olurum.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanları ayrı köşelerde besleyin, gerekirse elinizle set kurarak engelleyin. Alfa olan şimdiden belli olmuş.

Dengeli büyümeliler, fazla yiyen çabuk gelişip büyürse diğerine hasar verecek ölçüde saldırabilir.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanları ayrı köşelerde besleyin, gerekirse elinizle set kurarak engelleyin. Alfa olan şimdiden belli olmuş.

Dengeli büyümeliler, fazla yiyen çabuk gelişip büyürse diğerine hasar verecek ölçüde saldırabilir.
Alfa dediğiniz kaplumbağa diğer kaplumbağanın üstüne çıkıyor. Bu altta kalaan kaplumbağa için bir sağlık problemi oluşturabilir mi? Ayrıca ilginiz için teşekkürler

Kuru alanda üstüste durabilirler. Bu üstekinin ısıdan daha fazla faydalanmak için yaptığı durum. Bundan kaynaklı bir zarar oluşmaz.

O zaman diğerine karşı üstünlük kurma amaçlı üstüne çıkıyor.

Geri