Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2012'nin Son Fotoğrafları

Zencefil

Bordo Bereli
Yeni yıl temizliği yaptım büyük akvaryumda.Camlar silindi falan derken hazır temiz akvaryum bulunca biraz fotoğraf çektim :)
Her ne kadar benim akvaryumlarımın modası geçse de ben hala vazgeçemiyorum :)
Konuyu dün açmıştım ancak bakım sırasında sanırım silindi.Bende bir kaç yeni fotoğrafla baştan açıyorum.
Önce akvaryum ve kuru alanımız :)
mailto:/w9wlzl.jpg
mailto:/2cifd4z.jpg
mailto:/2vjbrps.jpg

Temizlik sırasında evde dolaşmaktan sıkıldı oğlum :D
mailto:/2w6azra.jpg

Ve akvaryumuna kavuştu :)
mailto:/2ajyr1d.png
mailto:/jilyyb.png
mailto:/mbpzle.jpg
mailto:/2s7jdbp.jpg

Golgi'de eksik kalmasın :)
Arka tırnaklarımız daha ne kadar uzayacak ben cidden bilmiyorum.
mailto:/15euzvm.png
Salyangoz ile dostluğumuz
mailto:/wvvd5j.jpg
Yem vakti
mailto:/vqipea.jpg

Cvp: 2012'nin Son Fotoğrafları

Gerçekten harika duruyor. Kaplumbağalarıız umarım akvaryumlaında mutlu bir yılı bitirir, mtlu bir yıl daha yaşar :D

Umarım mutlu yıllar yaşarız, bir yıl yetmez :)

salyangoza dikkat et bu tipsiz bebenin gözügöz değil bir gün indirir mideye:whistling: sıpaya bak nasılda bakıyor. salyangoz kafayı uzatsa iş tamam.

Pakizenin kabuk değişimi hala devam ediyor anlaşılan :) size ve arkadaşlarınıza uzun ömürler dilerim :)

Salyangozlar Golgi'nin ağzında büyük.İstese de onlara zarar vermesi hele ki bu boydayken imkansız :)
Pakize'ye gelince bu seferki kabuk değişimi onu uğraştıracak gibi duruyor.Neredeyse bütün kabukların altında hava var, ama hiç biri kalkmadı.Bakalım daha ne kadar bu çirkinlikte devam edecek :)

Zencefil saylangozların bakımı nasıl acaba bendemi Akvaryuma saylangoz alsam kaplumbağamın boyu 6 cm olmadı daha :( bu yüzden sence olurmu

Maşallah çok güzeller.
Golginin tırmaklar gerçekten bayağı uzamış, pençe gibi duruyor :)
Benim büyük resde kabuğu hava alarak değiştiriyor. Akvaryumun her yerinde kaşınmaya başladı :)

Salyangozlar için arada salatalık ve dip yemi kullanıyorum.Bunun dışında kaplumbağadan arta kalanlar oluyor.

Emre Golgi'nin tırnakları çivi gibi elime batıyor o dereceye geldi bakalım.Pakize'de uzun süredir kabukları bu halde dolaşıyor bakalım ne zaman dökülecek :)

Bu çizgililerin tırnakları çok kuvvetli Arzu. Ben ilk sahibinden alırken parmağıma batırmıştı tırnağını, Kanatmıştıda :) gerçi benimki senin ufaklığa göre çok büyük

Dün benim 11 cm lik res yan dönüp ipek bitkinin arasına girmişti. Kabuğunu sert bölüme dayamış hareket ediyordu. Sıkıştı sanıp panikle izledim. Meğerse o şekilde kaşınıyormuş. Diğeride mango kökünün altındaydı. Ama bitkiyi kullananı görmeliydin. Nereden aklına geldiyse :)

Tebrik ederim, çok güzel ilgileniyorsunuz onlarla. Önceki bir mesajınızda da test kiti aldığınızı okumuştum:) Benim de akvaryumlarım var, ama arkadaşım bir de bir kaplumbağa almış, ona da sizin gibi bakabilir ve bir yuva kazandırabilirim inş. Araştırıyorum, bir sürü şey öğrendim forumdan. Çok güzel bir site, herkese teşekkürler.

Çizgililer bambaşkalar ama benim gözümde akvaryumlara yakışmıyorlar.Biz ne kadar istesekte onlara gereği gibi bakamıyoruz gibi geliyor.Golgi bahara kadar güçlensin bakalım.Sonra çok mutlu olacağı bir yere gidecek ufaklık :)

Zeynep Hanım beğenmenize sevindim.Umarım siz de elinizden geldiği kadar güzel bir ortam oluşturursunuz kaplumbağanıza.

Geri