Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 Gün Önce aldım yem yemiyor

anıl16

Bronz 2 Üye
Kaplumbağamı 3 gün önce aldım sanyu diye bir marka yemim var yemi atıyorum yemiyor. Bir de fanusta yaşatıyorum fanusu yararlı bir hale getirdim filtre falan su ısıtıcısı alıcam 10 wattlık yeter heralde hangi siteden güvenli alabilirim bir site buldum ama güvenli mi bilmiorm sitenin adı discus akvaryum .

Cvp: 3 Gün Önce aldım yem yemiyor

Kaplumbağanız için en kısa sürede küçükte olsa bir akvaryum almanızı öneririm. Ama fanusunuz genişse ve akvaryumdaki şartları sağlayabilecek bir ortam yaratacaksanız ona birşey diyemem tabi. Kaplumbağanız geleli 3 gün olmuş birşey yememesi doğal alışması için biraz zamana ihtiyacı var. Birde yavru kaplumbağalar sanyu marka yemi sebze içerikli olduğu için pek sevmezler ve yemezler. Ben kapluşuma bir türlü yedirememiştim. Onun yerine sera marka yem almanızı öneririm. Bunun yanında karidesi çok severler. Karideste yedirebilirsiniz.

Teşekkürler peki su ısıtıcısı almak istiyorum . O konudada yardım edermisiniz . 10 wattlık

10 wattlık toros marka su ısıtıcısı var her petshopta bulunur. Ama suyu çok geç ısıtır.

Evim zaten sıcak her gün 1 2 saat güneş ışığına bırakıyorum kapluşlarımı geç ısınsa da olur yinede teşekkürler peki internetten sipariş etmek istiyorum hangi site uygundur?

Sponsorumuz olan otuz.com'dan alabilirsiniz.

Yarın sipariş etsem bayram olduğu için ne zman gelir .

Bayramdan sonra kargoya verilir diye düşünüyorum.

Birde kaplumbağalar bir şey yemiyor 4 5 gün daha idare edebilirler mi szce ?

İdare ederler ama siz bu süre içinde yağsız kıyma, tavuğun göğüs kısmından et parçası verebilirsiniz. Bunları severek yiyebilirler.

Unutmayın fanusta o hayvan asla yaşayamaz elinize para geçerse ilk olarak akvaryum alın hatta şimdide alabilirsiniz 35 tl ye kocaman akvaryum satılıyor kaplumbağaları 5 6 yıl idare edecek şekilde hatta ömür boyu yeter diyebilirim güvenli sitelerden almaya çalışın otuz.com veya juenpetmarket ten almaya çalışın bilindik yerlerden.

Fanuslar kaplumbaga bakmak için uygun değildir yapıları geregi kaplumbağanızı kısıtlar akvaryumun yerini tutamaz en kısa zamanda akvaryum almanız dileğiyle :)

Benimkilerde reptominden başka bişey yemiyorlar.Kıvırcık marul falan bırakıyorum.1 1.5 gün yem vermiyorum yinede dokunmuyorlar reptominden başka bişeye

Genelde yavru kaplumbağalar sebze ve meyveye sıcak bakmaz. Yine de alışırlarsa iyi olur. Biraz sabır meselesi. Kimi ilk günden marul yerken kimi ısrarla yemiyor.

Geri