Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

5 günlük tatil

şapşal

Bronz 5 Üye
ben 5 gün kısa bir tatile çıkıcam.iki tane yavru kapluşum var acaba 5 gün yemeksiz durabilirler mi? verecek kimsem yok ,akvaryumumu taşımak kapluşları huzursuz etmek istemiyorum.teşekkürler

Cvp: 5 günlük tatil

5 gün çok uzun bir süre aç kalamazlar o kadar ... Yabi kalırlar belki ama aç bırakmayın siz

Kaplumbağalar uzun süre aç kalabiliyor diye biliyorum. Ancak size tavsiyem, gitmeden önce son yemlerini vitaminli verinde enerji toplasın hayvanlar.

5 gün kaplumbağalar için çok kısa süredir. Sağlıklı beslenmiş yetişkin bir kaplumbağa aylar, genç kaplumbağalar da haftalar boyu aç kalabilirler.

Bu sürede gitmeden besinlerinizi verip; 1-2 yaprak marul atabilirsiniz. Acıktıklarında gidip yiyeceklerdir.

Tatil dönüşü ise bir den yem vermeyiniz. Az az günde 2-3 kez verip ondan sonra normal düzenine geçiniz.

Kaplumbağanız sağlıklı ise 5 gün aç kalması ona zarar vermez.

Bu arada bu 5 günlük süre için bir elektriciden zaman ayarlı priz almanız ışıklarını kontrl etmek için oldukça faydalıdır. Ayrıca siz yokken kaçmayacaklarından emin olmanız için akvaryumunuzu iyice kontrol edin.

Geri