Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

8 cm için

Diablo

Bronz 4 Üye
Merhabalar kaplumbağam 8 cm oldu bana almam gereken bütün yemleri ve kullanımını anlatabilirmisiniz acaba

Cvp: 8 cm için

ben sera marka yem kullanıyorum benim merak ettiğim 8 cm kaplumbağalar için tercih edilen özel marka yemler

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html
Bu size yardımcı olacaktır Emre abi anlatmış.

Sadece sera onermissiniz ben sera marka yem kullanıyorum benim merak ettiğim 8 cm kaplumbağalar için tercih edilen özel marka yemler

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html
Abi ben bu konuyu kastettim :)

Benim merak ettiğim şu şu yemleri alın tarzı bişey anlatabildim mi yemleme tarzını anladım ama vereceğim yemleri soruyorum

Kaplumbağa 8 cm üzeri olunca haftada bir gün aç bırakmak ve yaklaşık 1/5 oranında bitkisel yem vermek öğünü düzenlerken gereklidir. Bitkisel yem eklendiğinde bunu diğer yemlerin ortalama oranından çalarak ayarlayabilirsiniz. Mümkünse aç kalacağı gün her hafta değişik seçilmelidir. 12 cm olduğunda bitkisel yem miktarı 1/4 yada biraz fazla orana çıkarılabilir. Verdiği bilgi bu benim sorum sera jbl in veya hangi yemi almam gerektiği .

Ben o hayvanların yiyebileceği verilebilecek tüm yemleri sayıyorum. İçlerinden kategoriye göre seçersiniz.
Ana yem: tatra reptomin, sera raffy p, sera carnivor, jbl agil.
Ek yem: sera raffy I, sera royal, jbl energil, tetra-jbl-tropical gammarus.
Destek yem: sera mineral, jbl calcil.
Bitkisel yem: sera vital.

Allah razı olsun senden kardeşim

Allah razı olsun senden kardeşim

Sizde bulunması gereken yemler:
Ana yem: sera raffy p yada carnivor (kırmızılar mineral yemdir). Çeşit olsun derseniz yanına tetra reptominde alınır.
Ek yem: sera raffy I (hayvan sayısı fazla ise sera royal).
Bitkisel yem: sera vital.
Destek yem: jbl calcil.

Aslında orada arada yem markaları geçiyor. Ama karışıklık olmasın diye buraya tekrar yazdım.

Arkadaşımızda sağ olsun güzel bir konuyu belirtmiş.

Her soruya hepimiz yardımcı olmaya çalışıyoruz. Afiyetle yesin.

Bir öneri verebilirmisiniz hangilerini alıyım sizce

Ana yem klasik raffy p olur. İçindeki kırmızılar mineral yemdir. Bunları ayrı verebilirsiniz. Hayvan tekse dediğim gibi ek yemi sera raffy I alın. Royal tek ve büyük boydur. Tarihi gelene kadar birmez. Vital ve calcil yemide alın derim. Bir hafta mineral yemlerden bir hafta calcil verebilirsiniz.

En azından 2014 sonuna kadar tarihi olan sera royal iyi olur. Bunda hem karides hem balık var.

sonuç olarak alacağın ekstralar, agil, calcil, sera royal ve vital. diğerleri standard olarak her boydaki hayvanlara göredir. raffy P'deki kırmızılar emrenin belirttiği gibi mineraldir. bu yemi ayrıca alırsan calcile gerek kalmaz. içeriğinde kalsiyumda dahil her türlü vitamin ve maden vardır. haftada bir verilir. hayvan sağlıklıysa damla vitamin vermeye de gerek kalmaz. bu yem o ihtiyacı da karşılar.

Geri