Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ailemizin yeni üyesi Maça (:

aLyssa00

Platin 5 Üye
Ablamın bir kaplumbağası ölünce diğerini bana verdi ve bugünden itibaren ben bakıyorumm. Ablamla aynı zamanda almıştık ama benimkiler büyümüş gitmiş maça yanlarında minicik kaldı ve maça gelene kadar onların bu kadar büyüdüklerini farketmemiştim :)Maça elden yem yemeye alışık değil ve küçük benimkiler kapıyor yemleri hemen bu konuda biraz sıkıntı çekcem gibi

Veee fotoğraflar:)

mailto:/r/c/gl15.jpg

Ortadaki maça :)

mailto:/r/c/gl1m.jpg

mailto:/r/c/gl2q.jpg

mailto:/r/c/gl3d.jpg

mailto:/r/c/gl5w.jpg

mailto:/r/c/gl8u.jpg

Cvp: Ailemizin yeni üyesi Maça :)

Sağlıklı büyütmeniz dileğiyle; yine de 1-2 seneden sonra 3 kaplumbağanın yem, temizlik ve yüzme alanı sorunları olacaktır.

Güzel bir akvaryumunuz var, dengeli beslenme ve vitamin takviyesi ile o da diğer ufaklıkları yakalayacaktır :) Ben de kötü durumda bir kaplumbağa almıştım kısa sürede diğer ikisini bastıracak hale gelmişti:) Sonra ablama akvaryum alınca ona hediye ettim.

Teşekkür ederimm yakalar umarım bide yem yesek :)) İyi anlaştılar bayılıyorum onları izlemeye maça diğerlerinin kabuğuna tutunup onlarla birlikte yüzüyor çok sevimli :)

Yeni kaplumbağanız hayırlı olsun.Benim 2 kapluşum daha vardı ama onları geçici süreliğine baktım.Zaten ikiside Süleman'ın azılı düşmanıydı Süleman'ı yaralamışlardı.O yüzden başka birine devrettim.Birde baya önceden bir Pascalımız vardı.Oda uzun süre akciğer enfeksiyonuyla savaştı.Tedaviye başlamıştım fakat kaybettim :( Kapluşlarınıza uzun ömürler dilerim :)

Kaybetmenize üzüldüm okumuştum pascalı iyi anlaşıyorlar gibi umarım hep böyle olur birine birşey olursa çok üzülürüm :))

Şu anda yer sıkıntısı çekmezsiniz :) Benim aldığım kaplumbağlar bir anda çabuk geliştikleri için yer kavgası çok yaptılar.Sizde uzun süre bir sıkıntı olacağını zannetmem.Tabi kıskançlıklar dışında :)

Hayırlı olsun yeni kaplumbağanız. Çok şirin birşeymiş bu Maça :)

meritiko' Alıntı:
Şu anda yer sıkıntısı çekmezsiniz :) Benim aldığım kaplumbağlar bir anda çabuk geliştikleri için yer kavgası çok yaptılar.Sizde uzun süre bir sıkıntı olacağını zannetmem.Tabi kıskançlıklar dışında :)

Yeter akvaryum sanırım ya bazen bulamıyorum bile bakıyorum iki saat akvaryuma :)) Severim hepsini bişick olmaz :))

emronyus' Alıntı:
Hayırlı olsun yeni kaplumbağanız. Çok şirin birşeymiş bu Maça :)

Teşekkür ederimm :)) Diğerlerine göre küçük kaldığı için benimde çok hoşuma gidiyo :)

En azından 2 sene rahat rahat yeter. 15cm lik üç kaplumbağa ise ilerde yeni bir arayışa iter nasıl olsa :) Zamanı gelince çaresine bakılır..

Kayıp vermeden uzun yıllarca yaşasam daha ne isterim onlar büyüsün yeter ki daha büyüğünü de alırım onlar için :)

Geri