Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum (uykucu-zıpır)

akvaryumum güzel mi?

• evet

Oy: 5 35.7%
  • hayır

Oy: 9 64.3%

• Kullanılan toplam oy
    14

BlackWolf

Bronz 5 Üye
işte buyrun :rolleyes:

CIMG2036.jpg

CIMG2037.jpg

CIMG2038.jpg

Cvp: Akvaryumum (uykucu-zıpır)

Kaplumbağanız için en kısa sürede bir ısıtıcı ve filtre temin etmenizi öneriyorum. Bir de renkli taşlar yerine kum kullanabilirsiniz.

zaten ısıtıcı ve filtre alcam para topluyorum :smile:

Eğer onları da alırsanız ciddi bir eksiğiniz kalmaz. Bu arada kaplumbağalarınızın taşın üstüne çıkıp güneşlenmeleri için bir masa lambasını uygun mesafede günde 6-12 saat arası açık tutmanız gerekir. Yoksa sürekli suda kalacaklardır yada hastalanma riskleri olacaktır.

Bence tabandaki taşları kaldırın, akvaryumun bir kenarına kuru alan yapın üzerine lamba ile sıcaklık verin. Suyu yükseltip ısıtıcı ve filtre kullanın.

lambada alıcam bizim burda ucuz zaten kumda alıcam ama yıkaması zor oluyor filtre suyumu temizliyor?

sağolun yardımlar için

edit:üçü toplam kaç tl eder?

Akvaryumunuza en yakın zamanda ısıtıcı filtre almanız gerekiyor.Kuru alana pek rahat çıkamazlar.Kuru alanı değiştirseniz daha iyi olur.Tabandaki renkli çakılları akvaryuma koymadan önce iyice kaynatınki suda salınım yapmasın. :D

bir şey anlamadım :D fiyatı ne kadar olur bu 2 cihazın

Değişiyor 12TL ye de filtre var.Isıtıcı olarak ben JBL protemp kullanıyorum çok memnunum.

mailto:/forum/Konu-isiticilar-hakkinda-her-sey.html Isıtıcı için bilgi.
mailto:/forum/Konu-uygun-isitici-secimi.html

mailto:/forum/Konu-ic-filtreler.html Filtre için bilgi.

Isıtıcılar 10-15tl ,şelale kücük filtreler 15-20 tl gibi değişiyor.Ayrıca suyun seviyesini yukseltin derim ve dedikleri gibi bir kuru alanin üstüne spot lamba koymalısınız.

arkadaşlar selçuk akvaryuma sordum filtre 10 tl :O çok ucuz ve süper bişeydi bi onu alcam bide ısıtıcı

spot acil değil ancak acilen ısıtıcı ve filtre almak durumundasın.(30-35 tl en fazla (kaliteli alırsan))

Geri