Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum

busra

Bronz 4 Üye
Forum sakinleri ve cem hoca nın katkılarıyla akvaryumu bitirdim
ama filtre çok büyük ve güçlü geldi kapamak zorunda kaldım
juenpetten almıştım geri mi ş yollasam

https://db.tt/H9FqhnWq

https://db.tt/UYaY6Ta1

https://db.tt/BIqEmpol

https://db.tt/oUgbEuC4

Okadar güçlü geldi ki gaplişler savruldu akvaryumda
boru takınca bi nebze duruldu ama bu seferde köşeye gidip ordan çıkmdıar
iade mi etmeliyim cem hocam özellikle bekliyorum yorumunu

Cvp: Akvaryumum

60 x 20 x 40 'lık akvaryumunuzda akvaryum içi kuru alan kullandığınız için tahmin ediyorum ki 10-15 cm civarında bir yükseklik farkı(kaçış boşluğu) var.Bu da tahminen 30-40 litre civarında su kullandığınız anlamına gelir.Bu miktardaki suya aldığınız filtre debisi bence oldukça fazla.Sanırım sağ taraftaki kumların zemini kaplamamasının sebebi de bu olabilir gibi geldi bana fotoğraflardan.
Ek olarak Kuru alanın suya doğru eğimli olması kaplumbağaların kullanımı açısından rahatlık sağlayacaktır.

Filtrenin alım aşamasında Cem ilgilendiği ve juen hakkında bilgisi olduğu için Cem'in değişim konusunda yorum yapması daha iyi olur.

Kum konusunda aynen furkanin dedigi gibi debiyle alakali, selale aparatini cama cevirme sansiniz var mi acaba ? Filtrenin marka ve modelini soyleyebilir misiniz ? Juen degisimde sorun cikartmiyor.
Derece olarak o dereceler kirilabilen uyduruk bir derece, seranin cam sari derecelerinden almalisiniz birde tamamen suya sokmalisiniz dereceyi.
Bitkinin pek bir faydasi yok onu cikartabilirsiniz birde yine Furkanin dedigi gibi ucu biraz egilebilir ve hayvanin daha kolay cikmasi saglanabilir.

Kullanıldığı için değişim olmaz. Dik konumlandırma yapılmıyor mu altını tabana oturttuğunda. Dik koyduğunda ne kadar cm dışarda kalıyor

Havalandırma hortumu varken köşe boru takılırsa su hortumdan çıkar.

şimdi bilgisayarın başına geçince gördüm resimleri filtre bayağı büyükmüş. kuru alan çevresine mukavva karton sarıp kuru alanı biraz daha yükseltirsen ekleyeceğin su ile filtre dik konumlandırılabilir. bu şekilde yaparsan filtreyi uzun cama yapıştırıp ön uzun cama doğru akışı verdirirsen ön cam sirkülasyon şiddetini bir miktar absorbe eder. bir diğer seçenekte 2. resimdeki haliyle köşeye dik konumlandırıp hava hortumunu çıkarıp şelale boru aparatını ısıtıcı tarafı cama su üstünden çaprazlama değdirirsen ucundan çıkan su cam üstünden akarak yine yavaşlar.

cem' Alıntı:
Kullanıldığı için değişim olmaz. Dik konumlandırma yapılmıyor mu altını tabana oturttuğunda. Dik koyduğunda ne kadar cm dışarda kalıyor

Havalandırma hortumu varken köşe boru takılırsa su hortumdan çıkar.

şimdi bilgisayarın başına geçince gördüm resimleri filtre bayağı büyükmüş. kuru alan çevresine mukavva karton sarıp kuru alanı biraz daha yükseltirsen ekleyeceğin su ile filtre dik konumlandırılabilir. bu şekilde yaparsan filtreyi uzun cama yapıştırıp ön uzun cama doğru akışı verdirirsen ön cam sirkülasyon şiddetini bir miktar absorbe eder. bir diğer seçenekte 2. resimdeki haliyle köşeye dik konumlandırıp hava hortumunu çıkarıp şelale boru aparatını ısıtıcı tarafı cama su üstünden çaprazlama değdirirsen ucundan çıkan su cam üstünden akarak yine yavaşlar.

herkese yorumları için teşk ederim,
kuru alanı eğdim biraz şimdi çok daha rahat çıkıyorlar,
bitkiye asılıp dinleniyorlar plastik olduğu için sorun olacağını sanmıyorum

filtre dik konumda da tam batıyor ama benim sıkıntım şu akvaryum ufak olduğu için hayvanlar resmen sürükleniyor içerde, filtre çok güçlü geldi

juen i aradım değişime 1 seferlik onay verdiler normalde olmuyor dediler

değişeceklerse güzel. yalnız diğerlerinden hangisini alacaksan boy ebadını sor öyle al. bunun debisinden daha düşüğünü seç. aslında bu ömürlük akvaryuma geçtiğinde gereken filtre ama çare yoksa düşüğe döneceksin. yine de dediğim şekilde uygulamaları yapıp bir bak netice alırsan kalsın.

cem' Alıntı:
değişeceklerse güzel. yalnız diğerlerinden hangisini alacaksan boy ebadını sor öyle al. bunun debisinden daha düşüğünü seç. aslında bu ömürlük akvaryuma geçtiğinde gereken filtre ama çare yoksa düşüğe döneceksin. yine de dediğim şekilde uygulamaları yapıp bir bak netice alırsan kalsın.

dediğin gbi yaptım cem hocam ama gene  çok dalga oluyor,
hayvanlar sürükleniyor resmen
gene kabarcık yapan bişe bakabilirmiyiz :/

Zaten neredeyse cok minik olmadikca butun ic filtreler hava motoru gorevide gorur, 200-250 litre debili bir filtre isiniz gorur

o zaman bu ikisi kalıyor geriye. yalnız boylarını sor. sendeki ile ebatları aynı mı ?
mailto:/Product/dophin-fb-3000f-ic-filtre-500-l-h/JPM008261?kat=239
mailto:/Product/dophin-fb-2000f-ic-filtre-400-l-h/JPM008260?kat=239

alisarp o debideki filtrede kirleri çekemez. akvaryum boyda 60 cm.

cem' Alıntı:
o zaman bu ikisi kalıyor geriye. yalnız boylarını sor. sendeki ile ebatları aynı mı ?
mailto:/Product/dophin-fb-3000f-ic-filtre-500-l-h/JPM008261?kat=239
mailto:/Product/dophin-fb-2000f-ic-filtre-400-l-h/JPM008260?kat=239

alisarp o debideki filtrede kirleri çekemez. akvaryum boyda 60 cm.

teşk ettim cem ve alisarp, inşl bu kez sıkıntı olmaz

mailto:/KategoriListesi.aspx?s=JPM004685

bu arada ııtıcıyı taktım resimdeki gibi dik,30derece yaptım gündüz 10da taktım saat 18gibi ışığı söndü yanmıyor şu an?
termostatlı mı bunlar
bi kullanma klavuzu bile yok bu bunun ne filtrenin

ısıtıcının markası nedir ?

mailto:/KategoriListesi.aspx?s=JPM004685

atman kristal
çelik alacaktım yokmuş

Guzel isitici, bende kullaniyordum aynen dediginiz gibi isigi soner ve yanar su isisi arttikca/dustukce. 30 fazla yalniz 28 olmali en fazla. Kabuk boyu 5 cm den fazlaysa 27 ye ayarlayin.

su içine tamamen batıyor yatay olarak dipten 8 cm kadar yukarıya yatay olarak sabitle ama fişi çekip soğumasını bekle öyle yap. iç derece aldın mı ? gerçek ısı değerini dereceden öğreneceksin. ısıtıcının gücü ile su hacmi ısı ayarında farklılık gösterir.

mailto:/Product/sera-vantuzlu-cam-derece-0-50-c/JPM001141

teşekkür ettim ali sarp ve cem
dediğiniz gibi yaptım 30 çoksa 28 e getireyim,
evt derecem var hem kuru alanda hemde akvaryumda şu an 30 göteriyor ısıtıcı da kapandı

filtreyi de yarın göndereceğim inşl yeni de anyı sorunları yaşamam

ilginize teşkkürler

Aynen 28 e cekin, hayvan uygun sartlarda yasasin da onemli olan o, birde ilk mesajlarda dedigim gibi suan ki derece cok hassas mazallah kirilabilir, olctukten sonra sudan cikartin en azindan.

ısıtıcıyı yatay konuma aldıktan sonra tekrar ölç. yatay vaziyetteki performansı dikeyden daha fazladır.

Geri