Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

alemin en yakışıklısı ve güzeli

anarxia

Elmas 1 Üye
Merhabalar. Bazılarınızın da bildiği üzere 2 tane büyük kaplumbağa sahiplenmiştim, kötü durumdaydılar, fakat uzun uğraşlar sonucu atlattık hepsini, şimdi de yeni yuvalarına koyduğum kapluşları sizlere de göstermek istiyorum, yorumlarınızı ve özellikle tavsiyelerinizi bekliyorum.

ilk önce tedavi sürecinden bir kaç kare paylaşmak isterim:

mailto:/2mmvcwp.jpg

mailto:/sfaqlz.jpg

mailto:/4i24py.jpg

mailto:/34863r7.jpg

yeni yuvamızın kuru alanı:

mailto:/m787kj.jpg

mailto:/2nmxdh.jpg

maliyet bakımından beni en çok zorlayan, filtremiz:

mailto:/55mgef.jpg

filtrenin yanında hediye olarak gelmiş ve bana büyük kolaylık sağlamış olan otomatik yemleme makinamız:

mailto:/1zc26hd.jpg

yemlerimiz ve vitaminimiz:

mailto:/28lfa13.jpg

yuvamızdan kareler:

mailto:/30cb0hz.jpg

mailto:/20ssk76.jpg

mailto:/2ly0poj.jpg

mailto:/29pt0td.jpg

mailto:/mv6q0o.jpg

mailto:/2lwf8n.jpg

mailto:/dq3qbr.jpg

o kadar resim koyduk, kapluşların resimlerini koymadan olmaz :)

öncelikle ikisi birden:

mailto:/28w1ptt.jpg

ve erkek olan, nam-ı diğer "kubar":

mailto:/34pnsb9.jpg

mailto:/dcfzwm.jpg

mailto:/258p6bc.jpg

ve dişi olan yani "Mary":

mailto:/vsi90o.jpg

mailto:/mmg4mg.jpg

mailto:/2ppg800.jpg

evet arkadaşlar, durumlar böyle, umarım beğenmişsinizdir :) AEK, ecemkoten, zencefil, belkız çalışkan ve adını hatırlayamadığım fakat yardımlarını eksik etmeyen herkese çok teşekkür ediyorum :) arada sırada gelişmelerden haberdar edeceğim sizi.

bu arada uvb lamba eksikliği içerisindeyim, 1-2 aya kadar ancak alabileceğim, o zamana kadar idare etmesi açısından 2.el bir tane almayı düşünüyorum, eğer elinizde fazladan bir kompakt uvb lamba var ise onlara talibim :)

Cvp: alemin en yakışıklısı ve güzeli

Akvaryumunuz çok güzel olmuş . Kapluşlarınızla bir ömür dileğiyle....

Bu kareleri görünce çok mutlu oluyor insan. Katkım olduysa ne mutlu bana :)

Akvaryum ve kuru alan boyutları, su derinliği, ekipmanların eksiksiz oluşu, abartı olmayan güzel dekorasyon, yem çeşitliliği için diyeceğim tek kelime HARİKA. Tabi kaplumbağalar için harcanan emek ve özveride atlanmamalı, tebrik ediyorum.

Kaplumbağalar uvb gelene kadar anladığım kadarıyla devit ile destek alıyorlar. Çok güzel ve sağlıklı görünüyorlar. UVB ve kabuk değişimleri ile zamanla tamamen güzelleşmiş olurlar.

Su derin olduğu (ki çok güzel olmuş) için belki orta seviyede bir yere ufak bir dinlenme alanı müsait bir zamanda ayarlanabilir.

Berkcan' Alıntı:
Akvaryumunuz çok güzel olmuş . Kapluşlarınızla bir ömür dileğiyle....

teşekkür ederim :)

AEK' Alıntı:
Bu kareleri görünce çok mutlu oluyor insan. Katkım olduysa ne mutlu bana :)

Akvaryum ve kuru alan boyutları, su derinliği, ekipmanların eksiksiz oluşu, abartı olmayan güzel dekorasyon, yem çeşitliliği için diyeceğim tek kelime HARİKA. Tabi kaplumbağalar için harcanan emek ve özveride atlanmamalı, tebrik ediyorum.

Kaplumbağalar uvb gelene kadar anladığım kadarıyla devit ile destek alıyorlar. Çok güzel ve sağlıklı görünüyorlar. UVB ve kabuk değişimleri ile zamanla tamamen güzelleşmiş olurlar.

Su derin olduğu (ki çok güzel olmuş) için belki orta seviyede bir yere ufak bir dinlenme alanı müsait bir zamanda ayarlanabilir.

size de tekrar tekrar teşekkür ederim, çoğu konuda en fazla yardım eden sizdiniz, bu yüzden müteşekirim. kabukları zaten değişme aşamasında, bende haftada 2 kere jbl calcil yeme 1 damla damlatıp veriyorum, vitaminin insanlar için olması beni aşırı doz konusunda korkutuyor çünkü. dinlenme içinse filtrenin şelale aparatını kullanacağım, tabi filtreye monte etmeden, dalga olmaması için küçük bir hortum yardımıyla filtre çıkışını ıstıcının üstüne verdim, böylece su dağılıyor, boşta kalan şelale aparatıda şimdilik işimi görecek. 1 aya kadar turtle bank ve uvb lamba almayı düşünüyorum, almışken bir tane de küçük boy turtle bank alıp onu suyun ortasına yerleştireceğim.

oradaki yemlere ek olarak otomatik yemleme makinası içinde de tetra reptomin baby ve sera raffy royal mevcut.

Akvaryumunuz ve biciriklar harika. Gercekten ideal akvaryum olmus.

Mantar tedavisi uyguladiginiz biciriklardi degil mi ? :)

E daha ne olsun :)
Harika bir akvaryum olmuş.Çok emek harcanmış belli :)
Kapluşlardan bir tanesi kabuk değiştirecek plakaları dökerek suyun içinde parlıyor kabuk aralarında kalan havalar.
Gitgide çok daha sağlıklı bir hale gelecek bu afacanlar :)

ne güzel bir akvaryum kurmuşsun sen öyle :)

akvaryumunuzu herkes gibi ben de çok beğendim.Kapluşlar da çok güzeller.Onları o pislikten kurtarıp tedavi ederek te çok iyi yapmışsınız :)

Cvp: RE: alemin en yakışıklısı ve güzeli

ecemkoten' Alıntı:
Akvaryumunuz ve biciriklar harika. Gercekten ideal akvaryum olmus.

Mantar tedavisi uyguladiginiz biciriklardi degil mi ? :)

teşekkürler ecem hanım, evet mantar tedavisi uyguladıklarım :)

Zencefil' Alıntı:
E daha ne olsun :)
Harika bir akvaryum olmuş.Çok emek harcanmış belli :)
Kapluşlardan bir tanesi kabuk değiştirecek plakaları dökerek suyun içinde parlıyor kabuk aralarında kalan havalar.
Gitgide çok daha sağlıklı bir hale gelecek bu afacanlar :)

teşekkürler :) sadece biri değil ikisi de kabuk değiştiriyor, bakalım kabuk değişimini sağlıklı atlatsınlar, başka hiçbir şey istemiyorum :)

Erik' Alıntı:
ne güzel bir akvaryum kurmuşsun sen öyle :)

teşekkür ederim :)

dumdumtis' Alıntı:
akvaryumunuzu herkes gibi ben de çok beğendim.Kapluşlar da çok güzeller.Onları o pislikten kurtarıp tedavi ederek te çok iyi yapmışsınız :)

teşekkürler :) normalde o pisliğin içinde 3 tane kapluş vardı, diğerini almaya gözüm korktu, alan yetmez, bakamam diye falan ama bu ikisini böyle görünce gidip diğerini de almayı, onu da tedavi edip güzel bir yuva vermeyi düşünüyorum, bakalım 1-2 güne kadar gidip onu da alacağım.

herkese teşekkür ederim arkadaşlar. akvaryumda küçük bir değişikliğe giderek o büyük taşları çıkarttım, bitkileri sağ tarafa, mango kökünü ise sol tarafa alarak düzenli gözükmesini sağladım, birde dip çekimi yapınca çok daha iyi gözükmeye başladı.

Geri