Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ankara içi sahiplendirme (Sahiplendirildi Silinebilir)

ahmet07

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. kamplumbağalarımla yeterince ilgilenemiyorum. Onlara iyi bakabilecek bir sahip arıyorum.2 Adet 10cm boylarında.  Hic bir ucret istemiyorum sadece iyi bakacaginiza soz verin yeter.

Yaninda verilecek malzemeler

* Dolphin C500 dış fıltre
* 1m Akvaryum
* Kurumalari icin stand
* Isıtıcı
* Akvaryumu temızlemek icin elektrikli pompa + 10m hortum

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Düzenleme notu 1 : Gelen yorumlar uzerine dogaya birakma kararindan vazgectim.[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Düzenleme notu 2 : Bir arkadasımdan temiz bir filtre buldum onu da ekledim.[/font]

RE: Ankara içi sahiplendirme

Yiyecek problemi yaşarlar. Hayvanlar şimdiye kadar hiç avlanmadı. Beslenecekleri canlı da yok. Hadi yazın böcek düşse neyse o da kısıtlı. Doğal ortama bırakamıyoruz yasaklandı zaten beslenme zincirinin üst halkasında oldukları için oradaki habitatın soyunu tüketiyorlar. Dış ortama alışma ve adapte olmaları konusuna gelirsek oda en erken haziran başı olur. Biz steril ortamda baktığımız için enfeksiyon kapma riskleri de var. İlk seneyi atlatabilirlerse yaşama ihtimalleri var.

Cvp: Ankara içi sahiplendirme

Tesekkur ederim. O zaman birakmamak daha dogru olur. 20 - 30 tane gorunce rahat yasiyorlar sandim.

<p>bende de daha küçük 1 yaşında bir tane var ona zarar vermiceklerse 3 ünü tek akvaryumda besleyebilirim ama benimkine zarar verip vermeyeceklerini nerden anlayabiliriz.</p>

Kabuk boyları emsal olmalı. Aksi halde büyükler saldırıp yaralar, dahası öldürebilir.

Cvp: RE: Ankara içi sahiplendirme

cem' Alıntı:
Kabuk boyları emsal olmalı. Aksi halde büyükler saldırıp yaralar, dahası öldürebilir.
şey sorucaktım bir de benim küçüğün yanına yeni 1 tane daha almak istiyorum da sahiplendirmeden küçük bulamıcam gibi petshopda satılan yavrulardan alsam onlardan 2 cm falan büyük sadece benimki sorun olur mu

Emsal boyda olmalı. En uyumlu hayvan bile karşısındakinin zayıf halini avantaja çevirip üstünlük kurmaya çalışır.

Tek yaşayan hayvanlar akvaryumu sahiplenir. İkinci bir hayvan geldiğinde rekabet ortamı ortaya çıkar. Kavgaların başlıca sebepleri şunlardır.
-alan yeterli değilse hayvan rakibini akvaryumdan atmaya çalışır
-akvaryumu sahiplenmişse hayvan yeni gelenin kendi bölgelerinde dolaşmasını istemez. Kaplumbağaların dinlendiği ve uyuduğu belli bölgeleri vardır. Bu bölgeleri diğeri işgal ederse onu oradan uzaklaştırmaya çalışır. Kuru alanda dahil.
-alfa olma. Çoklu hayvan olan ortamlarda birisi mutlaka liderliği almak ister. Alfa en iyi yeri alır. Yemi ilk o yer. Buna uymayan olursa ona yerini belli etmek için saldırır. Bu düzen hizaya girilse dahi her gün sınamalarla test edilir. Alfa diğer hayvan/ların boş anını yakalayıp yoklar.
-cinsel dürtü. Bu cinsel gelişim sürecinden itibaren hormonların aktif olmasıyla başlar. Dişilere kur yaparken başka erkek varsa ona dalaşır. Bunu alfa yapar.
-yem etkisi. Akvaryuma yeni hayvan girdiğinde yemin azalacağı ve az yeme endişesi hayvanlar arasında rekabet doğurur. Yemler farklı bölgelerde bulunsa dahi aynı yeme hamle yapıp daha hızlı ve daha fazla yemeye çalışırlar. Bu aşamada gözleri yemden başka birşey görmediği için genelde istemsiz olarak diğerine ayaklarını sertçe vururlar. Yada yeme hamle yaparken diğer hayvanı ısırabilirler. Bu darbe emsal boydakiler için sıkıntı olmasada küçük olan hayvanda hasar bırakır.

Emsal boyda olmalarının nedeni güç dengesinin sağlanması ve şiddet karşısında hasarın az olması içindir. Emsal boydakilerde zayıf olan bir noktada tepki verebilir. Boy farkında ufak olan hep kaçmaya çalışır ve daha ağır hasarlar alabilir. Ağır deri hasarları, tırnak, kuyruk gibi uzuv kayıpları ve kabuk sökülmesi başlıca hasarlardır. Bu ölüme kadar gider.

Hafif deri tahrişi ve kızarıklıklar olağandır. Kısaca aralarında denge olmalıdır.

ahmet07' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. kamplumbağalarımla yeterince ilgilenemiyorum. Onlara iyi bakabilecek bir sahip arıyorum.2 Adet 10cm boylarında.  Hic bir ucret istemiyorum sadece iyi bakacaginiza soz verin yeter.

Yaninda verilecek malzemeler

* Dolphin C500 dış fıltre
* 1m Akvaryum
* Kurumalari icin stand
* Isıtıcı
* Akvaryumu temızlemek icin elektrikli pompa + 10m hortum

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]iletişim : 0555 609 04 19 whatsapptan ulaşabilirsiniz.[/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Düzenleme notu 1 : Gelen yorumlar uzerine dogaya birakma kararindan vazgectim.[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Düzenleme notu 2 : Bir arkadasımdan temiz bir filtre buldum onu da ekledim.[/font]
hala sahiplendiremediyseniz ben sahiplenmek isterim. dönüşünüzü bekliyorum.

Geri