Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ankaradan Minikler...

Serbay

Bronz 3 Üye
Selam herkese bunlarda bana hediye gelen minikler... İlk başlarda ölüm fanuslarında bakıyordum. Hayvan satan dükkanlar sadece suyunu değiştir yem at başkada birşey istemez dediler. Sonraları bir tanesi hasta olunca araştırmaya başladım... Ve bu güzel forum sayfasından öğrendiğim bilgilerle bizde yuvamızı yaptık miniklerle... Çok masraflı zannederdim bu işleri ama şanslıyım Serra ısıtıcıyı netten 15 tl ye buldum... Sera ısıtıcıların sıfırı 65 civarıymış. Sonra küçük bir akvaryum ve biraz kum (midye kırığı) Küçük bir motor ve birde kuru alan tamamdır dedim.. :) Yeni yuvamızı bu gün tamamladık... Mutlular. Yem olarak seranın bir yemi ve turtle sitick var... Bir kaplumbağam sadece serra yiyor diğeride sadece turtle :) Aralarında sorun çıkmıyor bu konuda ;). Vitamin de unutmuyorum tabi... Bu gün bu sitede okuduğum bir yazı üzerine Muhabbet tuşu gaga taşı aldım kaplumbağlara ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum minarel içinmiş sanırım yardım ederseniz sevinirim...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    173.6 KB · Görüntüleme: 41
  • 2.jpg
    2.jpg
    203.6 KB · Görüntüleme: 40
  • 3.jpg
    3.jpg
    224.9 KB · Görüntüleme: 34
  • 4.jpg
    4.jpg
    242.1 KB · Görüntüleme: 32
  • 5.jpg
    5.jpg
    174.1 KB · Görüntüleme: 25
  • 6.jpg
    6.jpg
    152.8 KB · Görüntüleme: 26
  • 7.jpg
    7.jpg
    161.9 KB · Görüntüleme: 24
  • 8.jpg
    8.jpg
    206.7 KB · Görüntüleme: 26
Kaplumbağalarınız adına çok sevindim güzel bir yaşam alanı olmuş.Umarım uzun yıllar birlikte olursunuz.
Ufak bir konuda uyarmak istiyorum.Kaplumbağalar biraz afacan ve meraklı hayvanlar kuru alandan firar edebilirler.Bu konuda bir önlem almalısınız bence :)
Gaga taşı kalsiyum için.Gaga taşını toz haline getirip vitamin damlattığınız yemi bu toza bulayarak verebilirsiniz.:)

Teşekkür ederim Zencefil. İnşallah uzun yıllar beraber olucaz, sizlerin sayesinde onlarda yeni yuvalarına kavuştu bu siteyi bulmasaydım ne olacaktı sonları düşünemiyorum...

Akvaryumunuz gayet güzel olmuş. Kapluşlar da çok tatlı maşallah :) Güle güle kullansınlar :)

Teşekkürler Tubidik... Bir sene idare eder bu onlara diye düşünüyorum sonra büyütücez tabi :) ...

çok qüzel olmuş ben çok beğendim :)
kapluşlarda çok tatlı :) uzun seneler beraber olursunuz umarım :)

Teşekkür ederim Şeyma... Darısı tüm kaplumbağa severlere...

Cvp: Ankaradan Minikler...

Akvaryumunuz güzel olmuş, güle güle kullanın.

Geri