Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Asabi Çocuklarım ve Yaşam Alanları

Cvp: Asabi Çocuklarım ve Yaşam Alanları

Nazlı hanım sarmaşıklar yapay. Vantuz ile cama yapıştırdım.

RHoMBeuS' Alıntı:
Ecem Hanım ellerinize sağlık. Sarmaşığın azlaması bencede güzel olmuş. Yalnız kuru alanın etrafını bence mutlaka kapatın. Şuan kaçmaya bilirler ama bir gün dener ve düşerlerse üzülürüz :( Siz yine de önlem alın derim.

Bir de yeni akvaryum kuracaklar için yapı malzemeleri satan yerlerden mavi straforlardan alıp akvaryumun altına tam gelecek şekilde kesip koyun. Ve alt sehapanın küçük olmamasına, en kötü ihtimal iki yandan eşit boşluk kalacak şekilde koyamaya özen gösterin. Özellikle büyük akvaryumlar ağır, denegesiz koyunca bir süre sonra çatlama olabilir. Umarım Ecem Hanım yaşamaz.

Bu arada o kadar büyük olduklarında napıcaz bilmem, çok sevimliler :)

Öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim :)
Kuru alan konusundaki endişenizi anlıyorum :) Şuanda akvaryumun konumu değiştiğinden bir kuru alanın etrafı duvar ile çevrili durumda. Diğerinide zaten neredeyse hiç kullanmıyorlar :) 2 senedir kaçma konusunda hiç sıkıntı yaşamadık, umarım yaşamayızda.

Sehpanın ölçüleri konusunda da haklısınız. Fakat dediğiniz gibi boyutlar tam olarak ölçülerek eşit boşluklar kalacak şekilde konuldu. Sehpayı 1 buçuk senedir kullanıyorum değişme zamanı geldi :) Tekrar teşekkür ederim :)

Geri