Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

astım

M€RC@N

Bronz 2 Üye
arkadaslar astım hastasıyım bugun kaplumbagaların astım nöbetini tetiklediğini duydum
acaba doğru mudur? bir bilgisi olan var mı?

Cvp: astım

Öncelikle ''geçmiş olsun'' diyemem ama hastalığı hafifletebilecek bir bünyeye sahip olursunuz inş.
Astım hastalığına sahip birçok arkadaşım var kedi,köpek,kaplumbağa ve balık besliyorlar.
Şikayetci deiller...
Ama bilmedende konuşmayayım...
Umarım zararı dokunmaz.

Bende astım hastasıyım 2 aydır besliyorum bir sorunla karşılaşmadım.

Ben de 1 yıldır astım hastasıyım, kedimle yollarımızı ayırmak zorunda kaldım ama kaplumbağalarım hala benimle. Doktorum da bununla ilgili herhangi bir yasaklama getirmedi. Ben alakası olduğunu düşünmüyorum.

Astık hastaları genelda kaplumbağalardan etkilenmez özel ir alerji olmadıkça etkilendikleri hayvanların tüğleri olmaları gerekli illa hayvan olacak diye birşey yok evdeki halılardaki tüğlerdende krize giriyorlar oyüzden astık hastaların evinde hiç halı olmaz .

Tam emin olmamakla beraber astım hastalıgında evdeki tuylu halı, kilim ve kópek gibi hayvanlar olumsuz etkiliyor çúnkú bazı alerjenleri tutabiliyorlar, ancak suda yaşayan kaplumbagalarda boyle bir durum gormedim ve duymadım.

bugun annem dinlemiş bu sularından bı koku çıkıyormus bu tetıklıyormus
bende yaklasık 1 haftadır onunlayım ama hala bır zararını görmedım ama size yıne de bır sormak ıstedım

Tüğlü ve kıllı canlı veya cisimlede alakası yok bildiğime göre..
Türğleri hapaz hapaz yolup yutmadıktan sonra hiçbirşey olmaz.
Tabiki alerjisi olan herkeze etki edebilir astım veya başka bi hastalı...
Temiz yaşıyorsanız önemi yoktur..

Arkadaşım için rahat olsun. Annemin ileri derecede astımı var. Kaplumbağa tüysüz olduğu için astım hastalarına bişey yapmıyor. Ayrıca benim de alerjik astımım var yani bir sorun olmaz :D

yanı bendede bır sorun olmadı şimdiye kadar da bak internetten dedı ınternette bı bılgı bulamadıgımız için buraya yazmak ıstedık ıcımızı rahatlattınız teşekkür ederim ;)

Geri