Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ayrı kapta beslemek

Cvp: Ayrı kapta beslemek

kubilay ısıtıcıyı tam batırsana. dipten 8 cm kadar bir mesafeye yatay konumlandır. birde su yüzeyine yakın birşey yapıştır. dinlenecek alana ihtiyaç var.

Abim senin akvaryumun resimlerine bakarak ona dikkat etmiştim yapıcaktım ama water level işareti var o yüzden dik konumlandırdım problem olmaz mı yan yatırmak ?

Yarın idarelik plastik kapaktan falan yapıcam abi 1 hafta idare etsinler dinlenme sehpası alıcam senin tavsiye ettiklerinden.

o çizgi dik konumlandırma yapılırsa onu belirtmek için yoksa 1 metreye kadar batabiliyor.

Abi ben çok yanlış anlamışım o zaman :) sabah olsun hemen yan yatırıcam ufaklıkları uyandırmıyım şimdi teşekkür ederim :)

Cem abim, ben mecbur ayrı kaba alıcam bu ufaklığı ya veriyorum yemi çenesimi kuvvetli değil nedir anlamadım azar azar yiyor o yiyemeden diğeri gelip önünden alıyor korkuyorum diğeride obez olucak..

Napıyım abi bu hayvana boyut olarak ağzına göre yem veriyorum ama tek seferde kapamıyor yemi yavaş yavaş alıyor çitlembikte böyleydi ama önünden alan yoktu.

Ne yapsam abi alıyımmı yem verirken ayrı alana ?

Hayvan su yüksekliğinden dolayı yiyemiyor korkuyor salıyor kendini su üstünde

Kapta çözüm olmadı. Basbayagı keyfinden yemiyor bu naza çekiyor kendini bakalım nolucak zencefille sonumuz

Şu ilk dönemlerdeki ziyan olan yemi bir köşeye koysak 1 kaplumbağa 1 ay doyar :)

Önüne tek tek ve yedikten sonra at. Diğeri yaklaşmaya çalışırsa elinle set yapıp bu hayvana yaklaşmasını engelle. Ayrı kaba aldığında yine ortam değiştiği ve eline aldığın için hayvan stres yapıp aç olsa da yemek istemez. Akvaryumdan çıkarmadan bu şekilde devam et. Biraz daha zaman ver toparlar. Az da olsa yine yiyor. Aldıktan sonra 15 gün hiç yemeden duran hayvanlarda var.

Cem abi şöyle birşey yaptım biraz toplasın diye karidese vitamin damlatıp verdim onu yedi digerinede baska yem gosterim bir kosede tutuyorum o yerken..

Abi normal yemleride yemek istiyor ama cene kuvveti yok sanirim beceremiyor 1-2 gun daha karidesle beslicem cenesi kuvvetlensin cigneyerek sonra normal yeme gecis yapicam

Stick yemi ikiye kırıp bastır. Ezilsin önüne atıp bekle suya temas edince yumuşar hayvan bu şekilde yiyebilir.

Cem abi, şöyle bir durum var dediğin gibi bastırdım bekledim fakat hayvan yiyiyor diyelim hani böyle beğenmediği veya yem olmayan birşey ağızlarına gelirde hemen eliyle atar ya dışarı yemede öyle yapıyor. Sebebi ne acaba ?

Akşam yemeğini karidesle yaptım yine önceden yem deniyorum biraz bekliyorum baktım yemiyor karides verdim.

Bu hayvanlar tüküremez onun yerine bu şekilde çıkarırlar. Beğenmiyor yada yiyemiyorsa gammarus ile devam et ama arada stick yemi de dene. Damağına yapışma hissiyatı da yememesinin bir diğer sebebidir.

Evet abi tepkisi aynı damağa yapışıyormuşcasına bir anda panikliyor yemi ağzına aldığında..

Tamam abi sürekli deniyeceğim yemi bu ufaklik acemiligime geldi çitlembik daha cazgir buna gore hemen ogrendi herseyi bu biraz daha agirdan satiyor kendini.

Cem abi, zencefil'in kuru alan sevdası bitmek bilmiyor 4 gün oldu hala kuru alana bu kadar çıkması normal mi ? Ben alt üst bi resmini çektim altta hafif pembelik var ama onunda üşütme olduğunu düşünmüyorum kabuk değişimi falandır muhtemelen sen yinede bir bak abim her ihtimale karşı alt kabugu cekerken tutamadim biraz bulanık çıktı özür dilerim.

[url=mailto:/ZkDGj3][img]mailto:/ZkDGj3.jpg[/url]*
[url=mailto:/a35kag][img]mailto:/a35kag.jpg[/url]*

Ve bu derin su fobisini ne kadar sürede atlatıcak çok merak ediyorum zorlanıyor gerçekten

Alttaki pembelik gelişmeye yönelik kılcal damarlar kemiği besliyor. Kuru alanda durmak hayvanın hoşuna gidiyor. Isı topluyor dinleniyor. Önceden yapamadığını yapıyor. Kendi haline bırak ama çok kalıyor ise az birşey lambayı yükselt. Çok ısıda almasın. 31 dereceyi aşmasın. Gece suda uyuyor değil mi ?

Tamam abi dediğin gibi yapıcam az biraz kaldırıyorum lambayı şimdi.

Evet suda uyuyor gece kuru alana çıkmıyor ilk gün yaptı bir gece kuru alana çıkmayı artık yapmıyor çok şükür bulundukları odada gayet sessiz ve ışıksız ikiside düzenli şekilde uyuyor. Yuzmeside biraz duzenlendi fakat şu stick yemlerin damagina yapisma etkisi ne zaman gecicek merak ediyorum resmen gıcık oluyor, yemek istiyor fakar rahatsiz olup cikartiyor.

Alışır zamanla biraz bekle ama günde bir tane ufak kırıp ver. Isıramasa da yutar.

Geri