Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Babamın amazon olayı

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
Ben bundan 1-2 ay önce babamı florya akvaryuma götürmüştüm gezsin diye gezinin en sonunda amazon bölümü var burada amazon bitkileri hayvanları yani anlicağınız tarantuladan tutun timsah değişik balıklar herneyse babam sen ordan geçerken bir tane ağacın dalından küçük bir parça kopar eve getirmiş ben bilmiyorum geçenlerde eve gittiğimde çok güzel bi bitki vardı babama dedim bu ne dedi valla aldım diktim 2 ay içinde böyle oldu ama anltamam bitki yer çekimine doğru büyüyor yani onu bende koparıp alıcam akvaryumun üstüne ektiğimiz zaman akvaryumdan aşağı doğru sallanarak büyüyor ne kadar yükseğe koyarsanız o kadar büyür dedim baba iyi bilet parasını çıkarmışsın :D

Çok iyiymiş ordaki timsahlar gerçek timsah değil mi peki tarantula oda belgesel de izlediğimiz gibi değil mi :)

Hepsi gerçek başak. Tarantulanın bir kaç türünde zehir oranı az. Arı sokması gibi his veriyor. Biraz titizlik istiyor bir de canlı yem.

Timsahta afrikadakiler kadar büyümüyor. Ama genede az boyları yok hani.

Aytekin dua et cebine hayvan koymamış. Ama tebrik ederim. Benim aklıma gelmezdi bitki koparmak. İstanbulda nemli sonuçta bitki uyum sağlamış.

Sırf onları canlı canlı görmek için inşallah bi gün gelicem İstanbul a :)

Geri