Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bambu ve Odun parçası

Cvp: Bambu

Koyabilirsiniz tabii :) Çok güzel olur bence, Ecem hanım kullanıyordu...

Teşşekür ederim.Bugün akvaryumumu yeni baştan yaratcağım insallah :)

Peki içine küçük odun koysak zarar verir mi odun mikroptan dolayı yada herhangi bir şey :)

Paoloooo

Odun parçasını üsütüne çıkabilecek sekilde yada vantuzlarla koysak mikroptan bir sorun olur mu ?zarar verir mi?

Cvp: Cvp: Bambu ve Odun parçasıı

İyice yıkadığınız zaman birşey olmaz.

Odunu önermiyorum.Daha önce biri denemişti,içinde su böcekleri ürüyormuş,kaplumbağalara enfeksiyon kaptırıyorlarmış...

Ablamlar dere kenarından topladığımız odun parçasını kullanmıştı. Ne kadar yıkarsanız yıkayın, suyu sürekli boyuyor. Hep bir gölet suyu gibi arımtrak bir havası oluyor. Bir de su emip, ağırlaşıp dibe çöküyor. Onun yerine hazır kütükler var. Onları kullanmanızı öneriyorum. Doğal ahşap oldukça sıkıntı yaratıyor.

Cvp: Bambu ve Odun parçası

Hazır Olarak Almanız Daha Faydalı Olacaktır.

bende kütük kullanacaktım konu açmama gerek kalmadı :D

Cvp: Cvp: Bambu ve Odun parçası

bambunun kaplumbağaya yada kaplumbağanın bambuya bir zararı olmuyor dimi bide bambuyu direk suyun içinemi daldırıyım

su sıcaklığının ve filtrenin bitkite bir zararı olmuyor dimi

Bambu kullanabilirsin ama hepsini suya daldırma çünkü bütün gövde su içinde yaşamıyor.Yarısı olsa yeter.Hayır olmuyor.Sitede kullananlar var.Ben şimdi bambu büyütüyorum içine koymak için.Çok çabuk büyümüyorlar.

Geri