Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Başlıca Yemler

hendrixster

Altın 5 Üye
Selamlar ,

Yavru kapluş için haftalık program olarak ve de yem çeşitliliği açısından düşünürsek
haftanın 7 günü hangi marka ne yem vermemiz lazım ? Ya da yem çeşitliliği önemli mi? yemlerimi sıfırlayacağım bu konuda desteklerinizi bekliyorrum...Elimde kalsiyum ve devit var..

pzt
salı
çrş
prş
cuma
cmt
pzr

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Burada oran ve öğün hakkında bir kaç not bulabilirsiniz.

Ana yemi tetra reptomin (yavru ise baby olanı uygundur) yada sera raffy p alın. Ek yemde sera raffy I gibi gammarus içeriklilerden tercih edilebilir.
Bunun dışında yem çeşitliliği tabiki hayvan için daha iyi. İlave olarak sera mineral ve vital yemleri, jbl agil ve calcil yemleri çok uygun olur. Devit 3 haftada bir yem ile ağızdan, mürekkep balığı kemiğide iki haftada bir ağızdan yem ile verilir. Calcil alırsanız mürekkep balığı kemiğine gerek yok.

Devit 3 kabuğa sürme konusunda bir yazım vardı. Yumuşama esnasında uygulamıştım. Yada yemle almazsa yapılabilir.

Cvp: Başlıca Yemler

2 günde 1 karides ver

emre abi demiş saten

emre, hayvanlar yavru demiş bence bir süre daha calcil dursun. orçun hatta agil bile alma o da aynı sertlikte yiyemezler. ama kabuk boyları 5 cm'yi geçince olmazsa olmaz yemlerdendirler. vitali denemedim hiç yavruyken yerler mi bilmem. yanlışlıkla onun yerine agivert almıştım. onu bile çok aç durumda olmazlarsa yemiyorlar. yeşillik olmadığı zamanlar veriyorum. Allahtan 100 ml'lik almışım.

Nasılsa 2-3 ay içinde uygun boya gelecekleri için ek yemlerin bilgisini vermiş olduk. Cem' in dediği gibi bir yavrular yemekte zorlanır. Ya alıp biraz bekleyeceksiniz yada 5 cm olunca alacaksınız. Vitalde yerler ama 5 cm öncesi gerekmez.

Şimdilik verilebilcek Sera mineral var. Yavru için JBL Rugil yemide alınabilir. Ben şu an yavrularda Tetra reptomin baby, Sera Mineral, JBL Rugil ve JBL Pro baby (gammarus) yemleri kullanıyorum. Kısa süre sonra diğerlerindende vermeye başlarım.

Teşekür ederim değerli göüşleriniz için ..Şu ürünü nasıl bilirsiniz acaba ?

mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=4491

En iyi destek vitamin. Tavsiye ederim.

Ben jbl in kara kaplumbağaları için olanını almisim 2-3 kerede verdim :(( bisi olmaz umarım ???

Siz üst köşede terra yazılı olanı almışsınız. Jbl alırken malesef dikkat etmek gerekiyor. Aqua yazılı olan bizimkilere uygun farketmişsiniz.
Sorun olmaz bence ama onun içeriğini bilmediğim için devam etmeyin derim.

içeriğini okuman lazım ben seranın vitaminini başta balık yağı olmak üzere her vitamini doğal yollu olduğu için sevdim. bence de bu konuda en iyi ürün sera reptilin.

fiyatını da gene eski haline indirmişler bir ara 20 tl'den gidiyordu.

Bu damla sera vitamin yem ile.aynı işimi goruyor ? Yani bu 2si de. Devitt 3 e eşit değil mi yanlismi anladim acaba

sera mineral yemin içeriğinde vitamin kadar madensel maddelerde vardır. sera reptilin vitamin, sadece vitamin çeşitleri. devit almak yerine bu vitamini kullanabilirsin. çünkü bunun içeriğindeki D3 normal devit vitaminden iki kat fazladır. yani deviti almana gerek yok.

Geri