Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beaphar Turtle Vit kullanıyorum.

azrael

Gümüş 5 Üye
Merhaba arkadaşlar.

mailto:/2mebxud.jpg

Sera reptilin bulamadığım için bu vitamini kullanmaya başladım. " A, C, D3, E, K, B1, B6, B12" vitaminlerini içerdiği yazıyor.

Yalnız kafama takılan sorun şu:
Kullanımı için suya damlatılması gerektiği yazıyor. Fakat bunun pek bir yararı olmayacağını düşünerek 1.5 haftada bir yemine damlatıp, yem vitamini iyice emdikten sonra vermeyi yeğliyorum.

Daha önce bu markayı kullanmadığım için kafama takıldı. Herhangi bir zararı olur mu, ve de daha önce kullanmış olanlar varsa fikirlerini sunabilirler mi?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Cvp: beaphar turtle vit kullanıyorum

ben kullanmıştım ama sakın yemine vermeyin zehirlenme olasılığı var dedi veteriner o yüzden bıraktım

kullanımında ne yazıyor ise onu yapın derim. Riske girmeyin..

Sera reptilin ile bu vitaminin fiyatı aynı. Ama içeriği hakkında tam bilgi yok. Bende merak ediyorum bu vitamini açıkcası

eğer suya damlatılıyorsa konsantre olmalı. bu yüzden yeme damlattığınızda daha fazla vitamin vücuda girerse öldürücü olabilir. insanda bile vitaminin aşırı yüklemesi öldürücü olduğuna göre kaplumbağayı siz düşünün.

Geri