Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Benim minik şapşiğim :)

Kapluştron

SKF Delisi
Dün benim kapluşlara rahat güneşlenmeleri için alan yaptım ölüm fanusunda rahatsız olup sürekli kaçmaya çalışıyorlardı bu kapta gayet mutlular suyu ve kuru alanı gayet aktif kullanıyorlar arda kontrol etmek için görünmeden bakıyorum güneşin altına getirmek için arada kabı hareket ettiriyorum. Yine aynısını yapmak için çıktığımda minik şapşiğim Johnny i kuru alandaki halı kaydırmazın altına girmiş kafasını da dışarı uzatmış olarak buldum beni görünce tamamen içine girdi sanırım saklandığını sanıyor tabi bende bu anı kaçırmadım sizinle paylaşmak istedim. :)

mailto:/img826/5763/wpoa.jpg
2xs5.jpg

Cvp: Benim minik şapşiğim :)

Cok sirinler ya masallah evet sanirim saklambac oynuyordu ama yakalandi :D

Evet çok şirinler gerçekten senin kapluşu da izledim izlerken çok güldüm gerçekten: )

Maşallah ne şekerler :) aklı sıra gözükmediğini düşünüyor ohh saklandım diyor ama nerde :)

Mantığı tuttum yalnız duygu hanım, akvaryumum büyük olduğu için bende kaba koyup güneşe çıkartacaktım sonra kuru alan vs. açıkcası birazda üşenip yapmamıştım. Halı kaydırmaz ve ip güzel olmuş fikiriniz için saolun:) bu arada çok tatlılar Allah bağışlasın :)

Teşekkür ederim bu fikri bende buradan edindim bir arkadaş akvaryumu için böyle bir yöntem uygulamıştı yanlış hatırlamıyorsam kapluşu kaçıyordu kaçmasn diye yapmıştı bende güneşlendirmek için uygun buldum herkes birbirinden birşeyler öğreniyor işte.: )

Evet özge çocuk aklı derler ya bu da o hesap oldu: )

Güzel bir güneşlendirme alanı olmuş. Eline sağlık Duygu. Ufaklıkların komik halleri ayrı neşe kattı :)

benim büyük olanda böyle yapıyodu eskıden çok tatlılar gercekten

ayy yerim çok şekerler kaç aylıklar biraz küçükte ? :D:D

Saklandığını sanan kapluşum 3 aydır bende diğeri 2 aydır ama ikiside tahmini 5 ya da 6 aylıklar. Teşekkür ederim yorumunuz için: )

tam soytarı; büyüdükçe daha nelerle karşılaşacaksın.

Ya Lilly de böyle ama bu Johnny nin hareketleri beni şaşırtıyor çok enteresan komiklikleri var inşallah büyüdüklerini görimde: )

Kapluştron' Alıntı:
Saklandığını sanan kapluşum 3 aydır bende diğeri 2 aydır ama ikiside tahmini 5 ya da 6 aylıklar. Teşekkür ederim yorumunuz için: )
Rica Ederim ^^

Geri