Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Besleme

batukar

Bronz 1 Üye
ben bu hafta tetra yem alcaktım fakat kar yuzunden alamadım en yakın zamanda alacam onun harıcınde simdilik marinle beslemek zorunda kalıyorum kaplumbagalarım daha yavru 3-4 cm sanırım gunde 2 yem verıyorum onun harıcınde kıvırcık aldım ve yedikleri kadar veriyorum ama bır yapragı nerdeyse yıyorlar cok yemelerının bı zararı var mı?

Cvp: besleme.

Aşırı yedikleri takdirde ishal olabilirler; ancak onun dışında marulun hiç bir zararı yoktur. Hatta yavruyken marul yedikleri için çok şanlısınız. Arada oyalanmaları için 1 yaprak kadar verebilirsiniz.

Cvp: besleme.

hmm bi yapragın hepsını sureklı vermıyorum kucuk parçalara ayırıp verıyorum gun ıcınde 3-4 parça olarak cok sevıyorlar bi zararı olmaz yanı?

Cvp: besleme

Suda yaşayan bitkilerden örneğin: su mercimeği tutumlu olmak kaydıyla dilediğiniz kadar verebilirsiniz. Zaten bir düre sonra gevelemeye başlarlar. Oyalanırlar :)

Cvp: Besleme

aşırı vermeyin yeter. emin beyinde dediği gibi ishal yapar.

Geri