Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

beslenme duzeninde ac kalma

findos

Yeni Üye
2adet kaplumbagam var ben.Biri erkek 12 uzunlukta 3 yasinda olacak digeri 8 uzunlukta 2yasinda olacak akvaryumda besliyorum.beslenme duzeninde aç kalması gerekirmi kaplumbagalarimin?umarim anlamissiniz sorunu siz. Simdiden tesekkur ederim.

Metabolizmalarini birgun acgun ve marul rahatlatir gayet gereklidir uygun programi bakim kismindaki ilk sabit konuda bulabilirsiniz

Hayvanlar kucuk kalmis, bahsettigim konuyu okuyun orada elzem olan ekipmanlar var mi ? Akvaryum boyutu nedir ?

Nasil anlaticagimi bilmiorum ben akvaryumu biliyordum daha onceden sormustum ama 100-200 su olmali ben oyle diye aldim. Elzem olan ekipman anlamadim ben ama isik temizleyici duz alan var

ARKADAŞLAR FILITRE SES SORUNU KADAR ONEMLI BI KONU OLMASADA YARDIMINIZ ICIN COK TESEKKUR EDERIM YAZIK SESTEN UYUYAMAMIS UYKUSUZLUKTAN OLUYOR HERALDE ARKADAS BU KADAR ILGILENDIGINIZE alisarp ARKADASA AYRICA TESEKKUR EDIYORUM AMAN ARKADASI OLMEDEN KURTARINDA BARI BI ISE YARAYIN

Akveryumda temel olarak su isiticisi filtre kuru alan uva-uvb lamba ve silis kum olmali. Bu malzemelerin özellik ayrıntıları akvaryum boyutuna gore cesitlilik gosterir akvaryumunuz 200 litrelik sanirim 100 wattlik bir su isiticiniz olmali en az filtre olarakta dış filtreyi tercih etmeniz dogru olur markalar ve uygun fiyatlar konusunda uzman degilim uzman abilerim yoğunluktan vakit bulduklarında eminim cevaplayacaktır.

2. Ve 3. Yorumlarından bir şey anlamadım. Biraz daha düzgün yazı yazıp, detaylı bilgi vermen gerek. Akvaryum tam kaç litre veya ölçüleri neler; ekipman olarak elinde neler mevcut ?

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Bu konudan gerekli bilgileri alabilirsiniz ayrica yem programida var elzem ekipmanlar isitici filtre kuru alan isitma lambasi UV lamba ve tabiki akvaryumdur bende ayrica daha anlasilir olmasi icin gondermeden once birkez okumanizi isteyecegim

Cvp: RE: beslenme duzeninde ac kalma

cem' Alıntı:
2. Ve 3. Yorumlarından bir şey anlamadım. Biraz daha düzgün yazı yazıp, detaylı bilgi vermen gerek. Akvaryum tam kaç litre veya ölçüleri neler; ekipman olarak elinde neler mevcut ?

Bence kendi yazdığından kendi de birşey anlamamıştır. Okurken gülme krizine giriyordum valla. Yazım kurallarını geçtim , anlam bütünlüğü yok. Hatta anlam yok :D

Ya yaşı küçük yada yazdığı makinede sorun var :D

Telefondan ve hızlı yazınca durum anlaşılmaz hale gelmiş

Evet turk degil ben bunda guluncekte bisey olmadi zaten insan gibi yardim istedim ben ve 1 kisi disinda tam olmadan yardim etmedi ve dikkat ceken yorum yazdi ben ve hemen yorum geldi bence beni elestiriyor siz bunun yerine insalara yardim etmeyi dusun siz ama yardim edenlere tesekkur ederim akvaryumum

200su var bugun zor da olsa ogrendi ben aldigim yere sordu ve bundan once 100su bulunan bi akvaryum vardi o yuzden biras kucuk kalmis olabilir uva uvb isik var suyunda temizleyici siz filitre diyor ama cok kucuk tas var kuru yer var

Birde isi veren bi alet var

Önceden yabancı olduğunu belirtmediğin için bu yazılar yazıldı. Yaşça küçük arkadaşlar hızlı yazdığı ve kısa mesaj dili kullandığı için anlamak zor oluyor. Seni de onlardan sandık yanlış anlama.

Akvaryum kaç litre ve akvaryumda neler var ısıtıcı, kuru alan gibi. Bunları belirtirsen eksik olanları da yazarız.

Filtrenin markası ve modeli nedir ?

Tamam yazmışsın. 200 litre akvaryum için 200 watt ısıtıcı gerekir. Bu konuda önerim jbl protemp 200 W.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11899&ad=jbl-pro-temp-akvaryum-isiticisi-200-watt
Kuru yer akvaryum üstüne 15 cm kadar olmalı. Su ona göre çok olmalı ki rahat yüzsünler. Turtle bank, turtle topper veya turtle pier alabilirsin. Ya da el yapımı yapabilirsin.
mailto:/forum/Konu-cesitli-kuru-alan-fotograflari.html
Uva + uvb ampul 5.0 olmalı tropical model olacak. 2.0 olmaz. 10.0 desert modeldir o da olmaz. 13 W ise 17-18 cm uzaklıkta; 25-26 W ise 27-28 cm mesafede olmalı.
mailto:/en/products/reptile_uvb100.php
Bu ısı vermez onun için kuru yeri ısıtmak için ayrıca 40-60 watt bir ampul kullanmalısın.

Eklemeleri laptoptan yazayım. Akvaryumun resmi iyi olur bakarız.

eheim pickup evde olmadigim icin fotograf koyamiyor ben 60watt lambasi var akvaryumu veteriner yardimi ile birlikte yaptirmistik.ilginiz icin tesekkurler

Cvp: beslenme duzeninde ac kalma

filtrenin gece uyurken su çıkış borusunu su içine alırsan 1 cm derinlik yeter. o zaman sesi kesilir. gündüz tekrar su üstüne alırsın.

ses geliyor diye yazmışsın yukarıda onun için bu şekilde önerdim. kaplumbağa için diyorsan o seste de uyur.

Cvp: RE: beslenme duzeninde ac kalma

Kusura bakmayın , yabancı olduğunuzu bilmediğimiz için bu şekilde cevap yazmıştık. Yabancı olduğunuzu belirterek yazsaydınız bu şekilde eleştirel bir yorum asla yapmazdık. Diğer arkadaşlar yardımcı olmuş zaten ama bende belirtmek istedim yabancı olduğunuzu bilmediğimizi.

Ben kendi adıma özür dilerim , iyi günler. :)

findos' Alıntı:
Evet turk degil ben bunda guluncekte bisey olmadi zaten insan gibi yardim istedim ben ve 1 kisi disinda tam olmadan yardim etmedi ve dikkat ceken yorum yazdi ben ve hemen yorum geldi bence beni elestiriyor siz bunun yerine insalara yardim etmeyi dusun siz ama yardim edenlere tesekkur ederim akvaryumum

200su var bugun zor da olsa ogrendi ben aldigim yere sordu ve bundan once 100su bulunan bi akvaryum vardi o yuzden biras kucuk kalmis olabilir uva uvb isik var suyunda temizleyici siz filitre diyor ama cok kucuk tas var kuru yer var

Birde isi veren bi alet var

cem' Alıntı:
ses geliyor diye yazmışsın yukarıda onun için bu şekilde önerdim. kaplumbağa için diyorsan o seste de uyur.
Abi o sirada ic filtrede cok ses cikiyor tarzinda bir konu vardi bu konuda gozden kacmisti sanirim oyuzden o konuya yorumlar yapilmisti sanirim ona istinaden yazilmis o mesaj

Geri