Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme listem doğru mu ?

sercan159

Altın 1 Üye
Arkadaşlar merhaba,ben kaplumbağalarım için beslenmesi listesi yaptım yanlış ise beni uyarın lütfen.

Kullandığım yemler:Tetra reptomin,Karides,Sanyu(iyi yem mi bilmiyorum)Kıvırcık

Pazartesi sabah öğlen akşam
Tetra Kıvırcık Yarım tetra

Salı Karides Sanyu Sanyu

Çarşamba Sanyu yarım tetra Sanyu

Perşembe Kıvırcık Tetra Sanyu

Cuma Sanyu Kıvırcık Tetra yarım

Cumartesi Tetra Karides Sanyu

Pazar Tetra Tetra Sanyu

Birde Tetra Reptomin kaliteli yem mi?

Cvp: Beslenme listem doğru mu ?

Tetra reptomin piyasada bulabileceğiniz en iyi yemlerden bir tanesi.
Sanyu ise düşük kalitede bir yem.

Beslenme programınızda her yemden aynı gün içerisinde kullanmak zorunda değilsiniz.
Örneğin bir gün reptomin bir gün sanyu, bir gün yeşillik şeklinde de olabilir :)

Yemlemeyi yaparken kaplumbağanızın büyüklüğünü göz önüne alarak yapın.Fazla yemleme kapluşlarda obeziteye yol açabiliyor :)

Kullandığınız yemler ile kaplumbağanızın ihtiyaçları rahatlıkla karşılanabilir :)

Cvp: Beslenme listem doğru mu ?

Ve günde 3 öğün yerine 2 öğüne indirirseniz daha faydalı olabilir. Kaplumbağaların sindirim sistemi fazla çalışması istenmez. Yavrular için 2 öğün, gençler için tek öğün yetişkinler için ise 2-3 günde tek öğün yeterli olacaktır. Beslenme programınızdaki yemler ise yeterli yemlerdir.

Geri