Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

beslenme programı hakkında önerileriniz

mithat

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar siteye yeni üyeyim bazı arkadaşlarla konuşma şansım oldu bu bakım işinde de yeniyim açıkçası fikirlerinize ihtiyacım var. kendimce bir program düşündüm ama doğru yanlış bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ana yem olarak-Raffy p

Haftada 2 3 kez tropiccal gammatus bitince de sera royal almayı düşünüyorum. yoksa dire sera mı alayım?

jbl agil(kemik gelişimi) haftada 2, calcil(kemik yumuşaması önleyici) haftada 1 nasıl??

ayrıca kabuk sertleştirici kullanmalı mıyım bazı yerlerde zararlı olduklarını okudum ?

şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar

Cvp: ARKADAŞLAR BU PROGRAM KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM :)

Kabuk sertleştirici kesinlikle kullanmayın. Zararlı. Kabuk için kalsiyum ve d vitamini yeterli olur. Kalsiyum için mürekkep balığı kemiği tozu verebilirsiniz. D vitamini sentezi içinde uvb lamba kullanmalısınız.

Ana yem uygun. Agil ve Calcil yavruların daha zor tüketebileceği ürünler. 5 cm üzerindeki kaplumbağalar daha rahat tüketir. Siz haftada 4 gün ana yem, 2 gün gammarus, 1 gün agil yada calcil verebilirsiniz.

Cvp: ARKADAŞLAR BU PROGRAM KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM :)

teşekkür ederim :))

Geri