Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme Programı

Adams

Bronz 5 Üye
İyi forumlar arkadaşlar,

Tecrübeli arkadaşlardan bir iyilik isteyeceğim. Kaplumbağalarım için bir beslenme programı oluşturur musunuz?

Elimdeki yemler:
Sera Raffy P
Sera Raffy Mineral
Gammarus
Reptomin
Kurutulmuş karides

Merhaba,
Kabuk boyu ve tahmini yaşı nedir?

Günde iki öğün besleyin. Toplam günlük yem kafa hacmi kadar olsun. Bu temel bilgisen sonra şunu belirteyim. Yemleriniz çok iyi ana yem ve ek yemlere sahipsiniz. Burada raffy p ve reptomin ana yemdir, karides ve gammarus ek yemdir. Mineral yem destek yemdir. Program basitçe yapılabilir. Haftada bir tam günü direk destek yem olan minerale ayırın. Böylece geriye altı gün kalacak. Şimdi günlük öğünün 2/3 miktarı ana yem, 1/3 miktarı ek yem olacak şekilde kalan günleri programlayabilirainiz. Bu kadar oran vs ile uğraşmayada gerek yok. Ben bu yemlerde bu yaşta şunu yapardım. Kalan 4 gün ana yem 2 gün ek yem verirdim. Şu an dahi bu tarz devam ediyorum. Böylece çok kolay beslenme programınız olur. Hatta ana yemin 2 günü reptomin 2 günü raffy p olarak verilebilir. Yada tarihi erken gelecek olana ağırlık verilebilir.

Cvp: Beslenme Programı

Çok teşekkür ederim yardımınız için, beslenmeyi bir programa sokmam gerekiyordu. İyi forumlar.

Hiç önemli değil. Mineral yeminizin olması çok iyi, ek olarak kalsiyum ve vitamin desteğinede ihtiyaç olmaz.

Vitaminim var Mineral yemle birlikte kullansam sorun olur mu?

Bende bu yemi kullandığım için vitamine gerek duymuyorum. Daha doğrusu sık vermiyorum. Bazı diğer yemlerimde vitamin katkılı. Ayda bir yada üç haftada bir gibi veriyorum ki oda reptomin günü. Mineral yemde içerik olarak mevcut. Ama iki yada üç haftada bir damla vermeniz uygundur.

Peki, tekrar çok teşekkür ederim ilginiz, alakanız, yardımınız için. :)

Ne demek :)
Ufaklıklar için çok güzel yemler. Afiyetle yesinler.

Geri