Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme programi

mertcanerdinc

Taç 2 Üye
Merhaba arkadaslar . Ben sera raffy p , sera raffy vitamin ve jbl agil kullaniyorum . Bunlarla ilgili program hazirlamama yardim eder misiniz ? Bu sera vitamini ne siklikla vermeliyim ? Sera vitamini verince devit 3 kullanicak miyim ?

Mertcan sende Sera reptilin var sanırım. Bu vitamin haftada bir yeme bir damla ile verilir. Uvb olmadığı için devit veriyorsun sanırım. Diğer seranın karma vitamindeki d vitamini oranı yeterli olmaz. Hatta uvb olduğundada kullanılır. Yani devit 3 vitamini gene haftada bir yeme bir damla kullanmalısın.

Emre abi benim asil sorum gunde kacar tane hangilerinden vermeliyim ? Yani mesela sabah 2 raffy p 1 jbl agil . Kacar tane vermeliyim

Bide biaeyi anlayamadim . Yani haftada bir devit3 vericem ama sera reptili hergun mu vermeliyim ?

Mertcan hem raffy p hem agil ana yem grubunda. Kafa hacmi kadar vermelisin. Yani avcuna koyunca kaç tanesi kafa hacmi ediyorsa gene o kadar ver. Sen hiç karides yada gammarus vermiyor musun? Hayvanların boyu neydi?

Hayır reptilinde haftada bir kez.

Hayvanlarin kabuk boylari 8-9 cm . Kafa hacmi oldugunu biliyorum . 2 si de ana yem ise ek olarak bisey almama gerek var mi

Mertcan vitamin olduğuna göre şimdilik o bitene kadar sera mineral önermiyorum. Kalsiyum ihtiyaçlarınıda mürekkep balığı kemiği ile karşılayabilirsin.

Eğer yemlerin ikisinin oranından bahsediyorsan farketmiyor. Aynı oranda yada tarihi önce gelecek olanı daha fazla verebilirsin.

Bunun dışında sendeki hayvanlar en az 1 yaşındadır. Bu sebeple bitkisel yemede geçmelisin. Sera vital yem alıp haftada bir gün ver. Agil tahıl içerdiği için daha fazla vitale sonra geçersin. Ama gene sera raffy I, sera royal gibi kurutulmuş tatlısu ürünlerinden alıp hayvanlara proteinde vermelisin. Arada taze kıvırcık yada marulda ver. Çok karışık anlattıysam sana haftalık bir öğün yazayım aşağıda. Bu öğün hayvan başına günlük kafa hacmi kadar ve tek seferde olsun.
1.gün: sera raffy P
2.gün: jbl agil
3.gün: sera raffy I yada royal
4.gün: sera vital ve taze yeşillik
5.gün: bu gün aç kalsınlar
6.gün: sera vital+agil eşit oranda karışım
7.gün: sera raffy P yanında biraz raffy I yada royal

Ben sebze vermeye basladim zaten . Haftada bir marul veriyorum ama 1 taneai marulu cok seviyor digeri ise agzina alip geri birakiyor . 2 gun once geldi siparislerim ve temlerim . Artik verdigin programi saklayip 15 gun sonra tekrar siparis verdigimde soylediginiz butun yemleri alirim . Oturdum sehirdeki butun petshop lari yem satan yerleri gezdim.hic bi bu markalari.satmiyor . Bende internet uzerinden almak zorunda kaliyoum bu yuzden cok sık siparis veremiyorum . Petshoplarda acikda kurutulmus larides sattiklarini gormustum . Simdilik aliyim mi yoksa zararli mi olur ?

Onların tarihleri yok. Bayat olması büyük olasılık. Bakteri ve parazit taşıma riskide cabası. Yemesinler daha iyi.

Ben yarın royalin içerisindeki balık ve karidesleri Samet in yem tanıtımı konusunda resmedeceğim. Büyük kovada ama sendeki hayvanlar büyük. Büyük oranda tüketirler. Yavrulara göre daha rahat tüketirler.

Vital özellikle yeşillik yemeyen için gayet güzel olur. Proteinde içerdiği için yemesi büyük olasılık.

15 gün uzun zaman değil. Tamamlanınca programı devreye sokarsın Mertcan.

Geri